Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
"У глибинах минувшини шукаю відповіді на виклики сьогодення»

   

З високих гір - до вершин літературних. Така дорога стелилася маленькому хлопчикові з Коломийщини, Романові Іваничуку, котрий понад усе любив книжки. Вони й обрали його. Замріяного, вразливого, але, водночас, непокірного та наполегливого. Його терни – власні переживання, які виливав на папері. Не був у засланні, не відчув колимських морозів… Але тут, на рідній землі, піднімав українців словом, своїми мальвами стелив довгу дорогу до перемоги. І досі болить йому та дорога. Бо ще триває. Бо дорога ця – без кінця і краю – і досі встелена тернами, льодом та полум’ям.
           Роман Іваничук, один із найзатребуваніших письменників України, цього року відзначив своє 85-ти ліття. 

Дата публікації: 07.06.2014 | Кількість переглядів: 17912 | Детальніше...
«Шевченкове слово в віках не старіє»

У Дубівецькій бібліотеці-філії працюють Легінь Галина і Литвин Марія. Їх об’єднає любов до справи, високий професіоналізм, ерудиція, а також такі ніколи нестаріючі людські якості, як доброта, людяність й уміння створити затишок, подарувати гарний настрій і приємні хвилини спілкування.Цікавим став кущовий семінар на тему «Шевченкове слово в віках не старіє» проведений 6 тарвня для працівників сіл Водники, Тустань, Межигірці,  Лани, Маріямпіль, Деліїве , Бишів, Кінчаки, Тумир. У заході взяли участь учні   4-х-10-х класів Марія Гривінська, Вікторія Дзем’юк, Надія Озарко, Віталія Савчук, Діана Кловак, Ігор Опацький, Оксана Озарко, Оксана Трощу, Станіслав Лапко, Діана Левандівська, Тарас Легінь та  Іванна Дземюк.

Дата публікації: 08.05.2014 | Кількість переглядів: 16518 | Детальніше...
«Чорнобиль – гіркий спомин і вічний біль»

Як почувають себе сьогодні в районі чорнобильці? Які реальні заходи здійснюються щодо медичного обслуговування людей, які належать до категорії ліквідаторів аварії на ЧАЕС? Як здійснюється оздоровлення дітей чорнобильців? Цих та цілого ряду інших питань, які хвилюють сьогодні людей, котрі належать до категорії «чорнобильці» торкнулися учасники «круглого столу» організованого та проведеного Галицькою центральною районною бібліотекою спільно з інформаційно-видавничим відділом Національного заповідника «Давній Галич», з нагоди 28-х роковин трагедії на ЧАЕС.
До участі в обговоренні наболілих чорнобильських проблем долучились заступник голови Галицької районної державної адміністрації Людмила Сівецька, начальник управління соціального захисту населення РДА Василь Ісарик, завідувач сектору постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС управління соціального захисту населення РДА Ірина Кузів, голова районної спілки «Чорнобиль» Марія Рудик, голова профкому медичних працівників району Наталія Іжицька та модератор проекту Ярослав Поташник.

Дата публікації: 30.04.2014 | Кількість переглядів: 18002 | Детальніше...
Літературно-музична імпреза «Блискавиці б’ють у найвищі дерева».

 4 березня проминуло вже 65 весен, як з нами немає талановитого композитора, автора невмирущих пісень «Червона Рута», « Водограй», « Два перстені», « Мандрівний музика» , « Мила моя», людини активної громадянської позиції Володимира Івасюка.

Світлій пам’яті цього справжнього патріота України було присвячено літературно-музичну імпрезу під назвою «Блискавиці б’ють у найвищі дерева», яку було проведено 10 квітня спільними зусиллями  працівників відділу обслуговування Галицької ЦБ  та учнів-старшокласників Галицької гімназії .

Дата публікації: 17.04.2014 | Кількість переглядів: 16699 | Детальніше...
Літературний диліжанс « По духу і природі рідний нам» (Микола Гоголь і Україна)

1 квітня минуло 205 років від дня народження письменника світової слави
Миколи Васильовича Гоголя.

З цієї нагоди  8 квітня працівники відділу обслуговування Галицької ЦБ Галина Петраш та Людмила Кузів  спільно з учнями  9-го класу Галицької ЗОШ №2 провели літературний диліжанс під назвою « По духу і природі рідний нам» (Микола Гоголь і Україна).

Гоголь і Україна невіддільні одне від одного. Закоханість в українську природу, людей, їхні звичаї та обряди стала тієї життєдайною силою, що дала змогу письменнику створити літературні шедеври.

Дата публікації: 09.04.2014 | Кількість переглядів: 17187 | Детальніше...
Мені наснились небеса

У Галицькій центральній бібліотеці відбулася презентація нових видань. Цього разу свій творчий доробок на суд читачів виніс уродженець села Кінашів Омелян Ліуш. Бібліотечні працівники Галицького району зібралися, щоб послухати вірші і пісні автора, зокрема ті, що увійшли до поетичних збірок «Мені наснились небеса», «Гуси-лебеді летять», збірника «Пісні рідного краю» на слова Івана Драбчука.

Відкрила презентацію бібліотекар краєзнавчого сектора Богдана Кривоніс. Вона розповіла про життєвий шлях автора, його перші проби пера.

Дата публікації: 07.04.2014 | Кількість переглядів: 17371 | Детальніше...
«Фандрайзинг для бібліотек. Комунікації задля просування»

      З 17 по 19 березня 2014 р. в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка за підтримки програми «Бібліоміст» пройшов тренінг «Фандрейзинг для бібліотек. Комунікації задля просування» для бібліотечних працівників області.

       В тренінгу взяли участь працівники Галицької центральної  бібліотеки Мединська Оксана Василівна – головний бібліограф та Кіндрат Зоряна Володимирівна – зав.  Інтернет–центром.

Дата публікації: 20.03.2014 | Кількість переглядів: 19044 | Детальніше...
«Ти дав нам силу рвать кайдани і волю кров’ю окропить..."

   Є дні, що минають  непомітно і зникають без сліду. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують собою. Але є день, що ніколи не минає, що завжди з нами. Бо він увібрав у себе безсмертне дихання душі. Бо він такий великий і незбагненний як життєдайний дощ, як весняний вітер, як щедре сонце.

Україна у долі своїй має такий день – 9 березня.

З минулого віку і до нашого часу, і далі - в майбутнє, у нові віки. День який явив світові Шевченка – великого сина великого народу.

2014 рік проголошений в Україні роком Тараса Шевченка. 9 березня виповнилося двісті років  від дня народження Титана нації, Генія і Пророка.

Дата публікації: 12.03.2014 | Кількість переглядів: 18038 | Детальніше...
«Афганська війна зблизька і здалека»

        Афганістан…Він давно вже став синонімом людського лиха, справжнього пекла : палюче сонце зранку, спекотний вітер- афганець, пісок, що не дає дихати,… і  смертельна небезпека, яка підстерігала на кожному кроці. Радянсько-афганська війна пекучим болем назавжди залишилася у серцях наших співвітчизників.

       15 лютого проголошено днем скорботи за полеглими воїнами-інтернаціоналістами.

      З нагоди 25-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан в приміщенні читальної зали Галицької ЦБ відбулася зустріч за круглим столом під назвою «Афганська війна зблизька і здалека».

Дата публікації: 18.02.2014 | Кількість переглядів: 16734 | Детальніше...
Грані поетичного таланту Галини Турелик

      Досліджуючи історія  української літератури польський україніст Флоріан Неуважин  прийшов до висновку, що один з її феноменів полягає в тому, що серед творців україніки багато жінок. Серед них Ф. Неуважин назвав і нашу краянку Галину Турелик.

       Галина Зіновіївна Турелик – поетеса, журналістка, яка зуміла поєднати в своєму житті, здавалось би непоєднуване : активну журналістську та редакторську працю з немеркнучими спалахами поетичного слова.

        Відома прикарпатська поетеса є авторкою дев'яти поетичних збірок, серед  яких « Три зернини», «Вечірні бджоли», «Зелене багаття», «Новосілля», «Між альфою і омегою», «Монолог» , «Бурштинова ватра», «Здвиження».

Дата публікації: 07.02.2014 | Кількість переглядів: 17891 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ][ 51 ][ 52 ][ 53 ][ 54 ][ 55 ][ 56 ][ 57 ][ 58 ][ 59 ][ 60 ][ 61 ][ 62 ][ 63 ][ 64 ]
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ