Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Година духовності «Григорій Хомишин - архипастир, патріот, мученик»

«З Єпископа можна здерти мітру,

відібрати відзнаки і окраси його достоїнства,

можна його вкинути до в’язниці і закути в кайдани,

однак самого достоїнства і влади його ніяка

сила світу цього не може йому відібрати і він і у в’язниці,

подібно, як св. Апостол Павло, буде управляти своїми вірними.

Якраз тоді він буде найсильніший. 

Г. Хомишин

Владика Григорій Хомишин пройшов складний і небезпечний шлях вірного воїна Христової віри, мужнього пастиря Греко-Католицької церкви.

Священномученик Григорій Хомишин народився 25 березня 1867 року у родині селянина-середняка в с. Гадинківці, Тернопільської обл. Після закінчення Львівської духовної семінарії у 1893 р. прийняв св. тайну священства. Поглиблював богословські студії у Відні (1894-1899), здобувши там докторський ступінь. У 1902 р. Митрополит Андрей призначив отця на посаду ректора семінарії у Львові, а в 1904р. домігся іменування та                   рукоположив на станіславівського єпископа. У 1939 р. НКВС вперше заарештувало Владику Григорія. У друге його затримали в квітні 1945 р. і вивезли до Лук΄янівської тюрми в Києві. Кир Григорій лишається для Церкви прикладом мужности Христового воїна, прикладом витривалости у Божій правді в найважчі хвилини життя.

Помер як мученик за віру 28 грудня 1945 року у в’язничній лікарні НКВС м. Києва.

23 березня в читальному залі Галицької ЦБ для вшанування пам'яті владики-мучиника Григорія Хомишина (Єпископа Станіславівського) пройшла година духовності «Архипастир, патріот, мученик», присвячена 150-річчю від дня народження.

Захід проходив під благословенням декана Галицької УГКЦ о. Ігоря Броновського. Ведуча Богдана Кривоніс ознайомила присутніх з життям владики, повного самозречень, великих терпінь і мученицької смерті. Читачі бібліотеки і члени товариства «Обнова» при церкві Різдва Христового Галина Лаврова і Ірина Цап΄юк  розповіли про свідчення людей, які добре знали Григорія Хомишина, подивляли його святість і той мученицький шлях на Голгофу, Ігор Макар зачитав висловлювання владики, які є цінні і для нашого часу. Учениця 6(10) класу гімназії Наталя Фурман прочитала поезії І. Калинця «Церква» і Б.І. Антонича «Надія».

Із завершальним словом виступив отець-декан Ігор Броновський, який звернувся до присутніх, а особливо учнів гімназії 7 (11)класу (класний керівник Фрийнак І.М.) про важливість пам’ятати патріота, мученика, вірного сина УГКЦ, Єпископа Станіславівського Григорія Хомишина

Кривоніс Богдана,

Галицької ЦБ

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ