Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Літературний материк Мирослава Дочинця.

У читальній залі Галицької районної бібліотеки відбулося засідання літературної вітальні, присвячене творчості українського письменника і журналіста Мирослава Дочинця.

Народився майбутній письменник 3 вересня 1959 в м.Хуст Закарпатської області у сім'ї вчителів. Батько Іван Юрійович, котрий із відзнакою закінчив філософський факультет Київського університету, відбув шість років ГУЛАГу за націоналізм. Мати викладала географію.

У шкільні роки Мирослав Дочинець неодноразово ставав переможцем конкурсів юних літераторів, його твори публікували дитячі видання. В 1977 р. вступив на факультет журналістики Львівського державного університету ім. І. Франка. Під час навчання був членом редколегії університетської багатотиражної газети «За радянську науку», згодом – редактором газети «Джерела». Професійну журналістську роботу розпочав 1982 р. в газеті «Молодь Закарпаття». В 1990 р. заснував у Мукачеві газету «Новини Мукачева». Одночасно працював власним кореспондентом газет «Карпатський край», «Срібна земля» та ін., друкувався у всесоюзних та республіканських
часописах.

У 1998 р. заснував у Мукачеві видавництво «Карпатська вежа», в якому як головний редактор і директор підготував і видав упродовж п'яти років понад 100 видань.

Мирослав Дочинець є автором близько двадцяти книг, у тому числі – філософсько-психологічних заповітів карпатського мудреця «Многії літа. Благії літа», що стали українським народним бестселером. Проза письменника перекладалася багатьма мовами. За плідну і самобутню творчу діяльність М. Дочинець відзначений низкою літературних премій, а також відзнакою «Золотий письменник України» за найбільші наклади. В 2014 році за романи «Криничар» та «Горянин» удостоєний Національної премії ім. Т. Шевченка. Про це говорили учасники літературної вітальні – бібліотечні працівники Марія Венгрин, Галина Петраш, Богдана Кривоніс, т.в.о. директора Галицької ЦБС Тамара Перекліта, активні читачі Марія Сохан, Марія Костик та я, Любов Бойко. А ще ми обмінялися враженнями від прочитаного – творів М. Дочинця «Світован», «Мафтей», «Мудра книга», «Зряче перо», «Книга надиху».

За висловом українського прозаїка, критика, літературознавця М. Слабошпицького, «твори М. Дочинця – це окремий материк нашої літератури». А роман «Вічник» відомий літературознавець і громадський діяч Є. Сверстюк назвав «книгою століття». Як зізнається сам автор, у прозі він сповідує «аскезу тонкого литва і холодної чеканки. Писати слід так, щоб «клапоть прози» можна було опорядити в рамку, як портрет чи акварель».
                 

                                                            
Любов Бойко.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ