Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Година пам′яті «Нам залишиться священним заповітом вісімнадцятого року листопад».

1 листопада виповниться 100 років з часу проголошення Західно-Української Народної Республіки, яка проіснувала протягом 1918-1919рр. аж до 1923 р. на території Галичини зі столицею у Львові. Постала після  Першої Світової війни в результаті розпаду Австро-Угорської імперії.

Цьому передували такі події: 19 жовтня 1918 р. була проголошена «Проклямація Української Національної Ради» про створення Української держави в українських етнічних землях Австро-Угорщини.

13 листопада 1918 року УН Рада затвердила конституційні основи новоствореної держави – «Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель бувшої Австро-Угорської монархії». Нова держава отримала назву «Західно-Українська Народна Республіка».

ЗУНР охоплювала територію заселену українцями :  Галичину, Буковину й Закарпаття.

 І хоча Українська Республіка галичан проіснувала недовго, але вона назавжди стала символом прагнення українців до свободи і незалежності.

24 жовтня в Галицькій гімназії пройшла година пам′яті під назвою «Нам залишиться священним заповітом вісімнадцятого  року листопад», приурочена цій знаменній події.

Захід підготовлено і проведено працівниками відділу обслуговування Галицької центральної бібліотеки спільно з учнями 7(11)класу Галицької гімназії (кл. керівник Крет О.І.).

Розпочала захід вчитель історії Оксана Крет, яка наголосила на тому, яку важливу роль відіграла ЗУНР в українській історії. Гімназисти переглянули фрагменти документального фільму про Західно-Українську Народну Республіку, а також декламували вірші на задану тему.

Огляд книжкової виставки «Листопадовий спалах волі» провела бібліотекар читального залу Галицької ЦБ   Галина Петраш.

Захід завершився спільним виконанням гімну Українських Січових Стрільців «Ой у лузі червона калина».

Галина Петраш,

бібліотекар читального залу

Галицької ЦБ

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ