Година пам′яті «Нам залишиться священним заповітом вісімнадцятого року листопад».
1 листопада виповниться 100 років з часу проголошення Західно-Української Народної Республіки, яка проіснувала протягом 1918-1919рр. аж до 1923 р. на території Галичини зі столицею у Львові. Постала після Першої Світової війни в результаті розпаду Австро-Угорської імперії.
Цьому передували такі події: 19 жовтня 1918 р. була проголошена «Проклямація Української Національної Ради» про створення Української держави в українських етнічних землях Австро-Угорщини.
13 листопада 1918 року УН Рада затвердила конституційні основи новоствореної держави – «Тимчасовий основний закон про державну самостійність українських земель бувшої Австро-Угорської монархії». Нова держава отримала назву «Західно-Українська Народна Республіка».
ЗУНР охоплювала територію заселену українцями : Галичину, Буковину й Закарпаття.
І хоча Українська Республіка галичан проіснувала недовго, але вона назавжди стала символом прагнення українців до свободи і незалежності.
24 жовтня в Галицькій гімназії пройшла година пам′яті під назвою «Нам залишиться священним заповітом вісімнадцятого року листопад», приурочена цій знаменній події.
Захід підготовлено і проведено працівниками відділу обслуговування Галицької центральної бібліотеки спільно з учнями 7(11)класу Галицької гімназії (кл. керівник Крет О.І.).
Розпочала захід вчитель історії Оксана Крет, яка наголосила на тому, яку важливу роль відіграла ЗУНР в українській історії. Гімназисти переглянули фрагменти документального фільму про Західно-Українську Народну Республіку, а також декламували вірші на задану тему.
Огляд книжкової виставки «Листопадовий спалах волі» провела бібліотекар читального залу Галицької ЦБ Галина Петраш.
Захід завершився спільним виконанням гімну Українських Січових Стрільців «Ой у лузі червона калина».
Галина Петраш,
бібліотекар читального залу
Галицької ЦБ



|