Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Володимир Лис: «Я знайшов свій «острівок життя»

У літературній вітальні Галицької районної бібліотеки відбулися читання за творчістю одного з найбільш знаних і продуктивних письменників сучасної української літератури Володимира Лиса. В обговоренні взяли участь бібліотечні працівники та наукові співробітники Національного заповідника «Давній Галич».

Володимир Лис – не новачок на теренах української літератури. Писав вірші, новели, потім захопився драматургією, а далі остаточно визначився, що його покликання – це проза. «Тяга до слова, прагнення за його допомогою висловити своє ставлення до світу та людей, питати себе та інших, чому в цьому житті так, а не інакше, й зробила письменником», – пише про себе В. Лис. Як прозаїк заявив про себе в 1985 році. У 2007 році став переможцем Першого Всеукраїнського конкурсу радіоп’єс (за п’єсу «Полювання на брата»). Довгий час був поза письменницькими організаціями. Зараз – член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників.

Володимира Лиса називають справжнім феноменом сучасності. З кожним романом письменник розкриває нові грані свого таланту. Перелік його нагород вражає: «Людина року», кавалер ордена «За заслуги» III ступеня, автор «Найкращого роману десятиріччя» (за твір «Століття Якова»), володар премій конкурсу «Коронація слова», «почесний громадянин Волині». Книги Володимира Лиса є яскравим літературним явищем сьогодення. Про це свідчать його романи «Маска», «Століття Якова», «Країна гіркої ніжності», «Іван та Чорна Пантера» та інші, які проаналізували Галина Петраш, Марія Венгрин, Леся Мельницька, Любов Бойко. Найкраще про письменника сказала його колега Оксана Забужко: «Така людина, як пан Лис, просто мала з’явитися на нашому літературному небосхилі. Він – той талант, який навчився грати за законами ринку, тому може принести в широкі маси якість справжньої літератури».

                                                                
Любов Бойко.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ