Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Вечір-спомин «Атомне століття раною горить»

Чи доводилось вам бачити землю, на якій ніхто не живе? Хоч ще квітують і родять сади, ніхто не споживає тих гірких плодів, не йде до лісу за його цілющими травами.

Це – земля Чорнобиля, це чорнобильські стежки, зарослі травами, якими рідко коли зараз ступає нога людини.

Чорнобиль… Слово це стало символом горя і страждань, покинутих домівок, розорених пташиних гнізд, здичавілих квіток. А 29 років тому це було звичайне невеличке українське містечко, яких сотні в Україні. Весною потопало воно у свіжій зелені, вишневому та яблуневому цвіті. Влітку тут полюбляли відпочивати. Їхали щоб набратися здоров’я, подихати цілющим повітрям. Збирали гриби, ягоди, яких у місцевих лісах було чимало.

Ту мирну весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть. Вона була, як зараз усім здається, найтихішою і найтеплішою. Ніщо не сповіщало про біду.

О першій годині 23 хв. 40с., коли всі безтурботно спали, над четвертим реактором Чорнобильської атомної станції несподівано спалахнуло велетенське полум’я і розірвало нічну темряву.

 26 квітня 1986 року стало чорним днем в історії України, днем коли Чорнобиль став відомим усьому людству.

З нагоди цієї дати 24 квітня у читальному залі  Галицької ЦБ працівниками бібліотеки було проведено вечір-спомин «Атомне століття раною горить», на якому були пошановані та нагороджені почесними грамотами Галицької РДА та Галицької  районної ради галичани-ліквідатори аварії на ЧАЕС .

На заході виступили: заступник керівника апарату Галицької районної ради Любов Гордійчук, міський голова Орест Трачик, голова районної спілки чорнобильців Марія Рудик. Від медиків, котрі брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС слово мала фельдшер швидкої допомоги Лідія Яворська.

Музичним дарунком для присутніх вечора стали виступи солістів Тетяни Савки, Петра Бандури, учасників НА чоловічого ансамблю «Відродження» РНД (кер. С. Іваськів), НА фольк-гурту «Забава» РНД (кер. М. Іваськів) .

Проілюструвала дійство виставка-застереження «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам'ять», організована працівниками відділу обслуговування Галицької ЦБ.

Наприкінці вечора ведучі Іванна Сорочинська та Юрій Гривнак, подякували всім за участь, побажали добра, миру та достатку на рідній землі.

Б’ють тривожним набатом дзвони Чорнобиля… Вони нагадують нам:

Пам’ятайте! Хай більше не повториться біда!

Хай земля зацвітає навесні пишним цвітом, хай пнуться до сонця трави, хай повертаються з чужини журавлі, несучи на крилах, радість зустрічі з рідною землею.

Хай кожен новий народжений день сповнює наші серця миром, спокоєм, вірою у краще майбутнє, щастям, дитячим сміхом.

                                 Чоловічий ансамбль «Відродження» РНД (кер. С. Іваськів)


                                              Фольк-гурт «Забава» РНД (кер. М. Іваськів) 

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ