Читацький діалог «Книга – духовна скарбниця людства»
Людина не уявляє свого життя без книги. Адже книга – це знання, дружня бесіда, відпочинок. Чим дорослішими ви стаєте, тим ширше і серйозніше коло питань, які у вас виникають. Де знайти відповіді на ці та багато інших запитань? Звичайно, в книгах.
Книга за уроки свого існування відіграла основну роль у розвитку нашої цивілізації. Гігантська, зібрана віками, бібліотека - надійна пам'ять людства, де закарбувалися його звершення і мрії. Ця бібліотека створювалась на камені та металі, глиняних табличках і дерев’яних дощечках, сувоях папірусу і пергаментних кодексах, пальмових лисках і бересті, шовкові і папері – мінявся матеріал і спосіб виготовлення книги, але незмінним залишалося її призначення: служити збереженню і передачі знань, досвіду, художніх цінностей. У цьому відношенні історія книги – як невід’ємна частина історії культури – єдина від унікальних древніх манускриптів до сучасних масових виданню.
Хороші книги не старіють. Їм дана вічна молодість і оновлення в часі, вони – живий організм, повітря, без якого не може жити і розвиватися людина. Книги – це кристалічний, щільно складений у сторінки наш багаторічний досвід, який робить безсмертним рід людський на землі.
Книга, як говорили древні, - ріка мудрості, яка напуває світ. Це – символ Всесвіту, знань. У стародавньому Китаї книга вважалася однією з восьми святих речей, силою, здатною захистити від злих духів. У християнстві книги – це апостоли, які несуть світло знань.
«Велика бо користь від навчання книжного. Книги – мов ріки, які напоюють собою увесь світ; це джерело мудрості, в книгах - бездонна глибин

а; ми ними втішаємося в печалі, вони – узда для тіла й душі. І якщо старанно пошукати в книгах мудрості, то знайдеш велику втіху і користь для своєї душі», - написано в літописі «Повість врем’яних літ».
Безцінними є слова Івана Франка:
«Книги – морська глибина:
Хто в них пірне аж до дна,
Той, хоч і труду мав досить,
Дивнії перли виносить».
Хай ваша книжкова полиця прикрашає ваше житло. Закрийте двері кімнати, залиште зовнішньому світові всі його турботи, відірвіться від тривог у суспільстві, - і ви опинитеся в прекрасній країні, куди не проникає світський неспокій. Тут, чекають вас, стоять рядками ваші друзі. Обведіть їх поглядом і виберіть ту, яка зараз найближче вашій душі. Адже, за палітуркою будь-якої справжньої книги ховається як би «есенція живої людини». (Конан Дойль).
І пам’ятайте слова безсмертного Кобзаря:
«… Учітесь, читайте,
І чужому научайтесь,
Й свого не цурайтесь…».
27 травня у читальному залі Галицької ЦБ було проведено читацький діалог «Книга – духовна скарбниця людства» для учнів 9 класів ЗОШ, а також каскад інформаційних повідомлень про книгу та найбільші та найкрасивіші бібліотеки світу.
|