Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
«2014 рік – рік Тараса Шевченка»

Цього року вся українська та світова спільнота відзначає 200-ліття від дня народження великого генія та Пророка Тараса Шевченка. З нагоди цієї дати Галицькою ЦБ на початку 2014 р. було оголошено районний конкурс на краще розкриття книжкових виставок присвячених цій даті.

Першими в цьому конкурсі взяли участь бібліотеки сіл Деліїве, Кінчаки, Тумир, Медуха, Межигірці, Тустань, Дубівці, Водники, Маріямпіль, Лани, Бишів.

Розкриття книжкової виставки під назвою «Великий син великої землі» пройшло змістовно та цікаво. Усі присутні мали змогу ще раз поринути у світ Шевченкіани, пригадати увесь життєвий шлях великого сина України. З великою майстерністю, витонченим декламуванням, чудовим виконанням пісень, своїм національним вбранням учасники заходу передали сутність життя та творчості Кобзаря. Роль поета неперевершено відобразив на сцені директор БК с. Тустань Богдан Кернякевич. Глядачі побачили театралізовані уривки з творів Шевченка «Утоплена», «Катерина», «Тополя», «Причинна»…

Дата публікації: 29.07.2014 | Кількість переглядів: 13339 | Детальніше...
Відзначення 24-ої річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України

16 липня в Галицькій центральній бібліотеці відбувся «круглий стіл», присвячений 24-ій річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України. У заході, крім працівників бібліотеки, взяли участь наукові співробітники Національного заповідника «Давній Галич», заступник голови Галицької райдержадміністрації з гуманітарних питань Людмила Сівецька, працівники Народного Дому Галича тощо. З ухваленням 16 липня 1990 року Верховною Радою України Декларації про державний суверенітет України в літописі нашої держави розпочалася нова сторінка, новий відлік часу – епоха утвердження України як самостійної та незалежної країни.

Дата публікації: 17.07.2014 | Кількість переглядів: 14538 | Детальніше...
Заходи Галицької ЦБ по запобіганню шкідливим звичкам.

Тютюнопаління – сама найпоширеніша у всьому світі шкідлива звичка. Воно є не лише особистою проблемою  кожної людини, але й гострою соціальною і медичною проблемами.

Рубрики в СКС ( систематичній картотеці статей)

«Україна і світ – проти тютюнозалежності»;

«Наркоманія – дорога в безодню»;

«Його ім’я – підступний СНІД».

Дата публікації: 15.07.2014 | Кількість переглядів: 14374 | Детальніше...
Година корисних порад « Як правильно збирати і сушити лікарські рослини»


     Традиційне лікування з кожним роком стає все більш дорогим і менш ефективним. Нерідко сильнодіючі препарати завдають організму більше шкоди, ніж користі. І люди, закінчуючи курс терапії при одному захворюванні, слідом починають лікувати інше, боротися з дисбактеріозом або розладом печінки. Саме тому лікування лікарськими травами і натуральними препаратами стає дуже популярним. 

Дата публікації: 11.07.2014 | Кількість переглядів: 14038 | Детальніше...
Народжений Черемошем (до 140-ї річниці від дня народження М. Черемшини )

           Видатний український письменник-демократ і культурно-громадський діяч Марко Черемшина увійшов в історію української літератури як талановитий майстер слова, співець знедоленої Гуцульщини. Його самобутня творчість всебічно відбиває тяжке життя українського трудового люду колишньої Буковини й Галичини в умовах буржуазно-поміщицького ладу цісарської Австро-Угорщини і панської Польщі. Письменник належав до того кола прогресивних письменників кінця XIX — початку XX ст., на яке вирішальний вплив мала могутня творча індивідуальність Івана Франка і його революційно-демократичні ідеї. Соратниками і побратимами Марка Черемшини по перу були Василь Стефаник і Лесь Мартович, Осип Маковей і Ольга Кобилянська, Михайло Яцків і Стефан Ковалів. 

Дата публікації: 16.06.2014 | Кількість переглядів: 14859 | Детальніше...
Презентація книг В. Пилип՚юк " Невідомий Галич : Галицький національний природний парк"...


Кожен з нас не уявляє свого життя без чарівного світу природи - розлогих ланів і тінистих гаїв, повноводних річок і чистого голубого неба. Зберегти цей дивосвіт для себе, для нащадків - обов’язок кожного з нас.
         Де швидкоплинний Дністер оминає високі пагорби, на яких велично підноситься храм Святого Пантелеймона - свідок славної минувшини Галицько-Волинського князівства , де ріка готується до входу у глибокий каньйон, де шумлять ковилові степи на Касовій горі, де понад старими дібровами та бучинами ширяє гостроокий орел , де відлунюють мелодії дикої природи, там привіллям розкинувся Галицький національний природний парк, завданням якого є зберегти і заповісти для прийдешніх поколінь неповторну природу цього регіону , примножити його багатство. 

Дата публікації: 11.06.2014 | Кількість переглядів: 15234 | Детальніше...
"У глибинах минувшини шукаю відповіді на виклики сьогодення»

   

З високих гір - до вершин літературних. Така дорога стелилася маленькому хлопчикові з Коломийщини, Романові Іваничуку, котрий понад усе любив книжки. Вони й обрали його. Замріяного, вразливого, але, водночас, непокірного та наполегливого. Його терни – власні переживання, які виливав на папері. Не був у засланні, не відчув колимських морозів… Але тут, на рідній землі, піднімав українців словом, своїми мальвами стелив довгу дорогу до перемоги. І досі болить йому та дорога. Бо ще триває. Бо дорога ця – без кінця і краю – і досі встелена тернами, льодом та полум’ям.
           Роман Іваничук, один із найзатребуваніших письменників України, цього року відзначив своє 85-ти ліття. 

Дата публікації: 07.06.2014 | Кількість переглядів: 15067 | Детальніше...
«Шевченкове слово в віках не старіє»

У Дубівецькій бібліотеці-філії працюють Легінь Галина і Литвин Марія. Їх об’єднає любов до справи, високий професіоналізм, ерудиція, а також такі ніколи нестаріючі людські якості, як доброта, людяність й уміння створити затишок, подарувати гарний настрій і приємні хвилини спілкування.Цікавим став кущовий семінар на тему «Шевченкове слово в віках не старіє» проведений 6 тарвня для працівників сіл Водники, Тустань, Межигірці,  Лани, Маріямпіль, Деліїве , Бишів, Кінчаки, Тумир. У заході взяли участь учні   4-х-10-х класів Марія Гривінська, Вікторія Дзем’юк, Надія Озарко, Віталія Савчук, Діана Кловак, Ігор Опацький, Оксана Озарко, Оксана Трощу, Станіслав Лапко, Діана Левандівська, Тарас Легінь та  Іванна Дземюк.

Дата публікації: 08.05.2014 | Кількість переглядів: 13658 | Детальніше...
«Чорнобиль – гіркий спомин і вічний біль»

Як почувають себе сьогодні в районі чорнобильці? Які реальні заходи здійснюються щодо медичного обслуговування людей, які належать до категорії ліквідаторів аварії на ЧАЕС? Як здійснюється оздоровлення дітей чорнобильців? Цих та цілого ряду інших питань, які хвилюють сьогодні людей, котрі належать до категорії «чорнобильці» торкнулися учасники «круглого столу» організованого та проведеного Галицькою центральною районною бібліотекою спільно з інформаційно-видавничим відділом Національного заповідника «Давній Галич», з нагоди 28-х роковин трагедії на ЧАЕС.
До участі в обговоренні наболілих чорнобильських проблем долучились заступник голови Галицької районної державної адміністрації Людмила Сівецька, начальник управління соціального захисту населення РДА Василь Ісарик, завідувач сектору постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС управління соціального захисту населення РДА Ірина Кузів, голова районної спілки «Чорнобиль» Марія Рудик, голова профкому медичних працівників району Наталія Іжицька та модератор проекту Ярослав Поташник.

Дата публікації: 30.04.2014 | Кількість переглядів: 15118 | Детальніше...
Літературно-музична імпреза «Блискавиці б’ють у найвищі дерева».

 4 березня проминуло вже 65 весен, як з нами немає талановитого композитора, автора невмирущих пісень «Червона Рута», « Водограй», « Два перстені», « Мандрівний музика» , « Мила моя», людини активної громадянської позиції Володимира Івасюка.

Світлій пам’яті цього справжнього патріота України було присвячено літературно-музичну імпрезу під назвою «Блискавиці б’ють у найвищі дерева», яку було проведено 10 квітня спільними зусиллями  працівників відділу обслуговування Галицької ЦБ  та учнів-старшокласників Галицької гімназії .

Дата публікації: 17.04.2014 | Кількість переглядів: 13955 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ][ 51 ][ 52 ][ 53 ][ 54 ][ 55 ][ 56 ][ 57 ][ 58 ][ 59 ][ 60 ][ 61 ]
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ