Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Талант Світлани Талан

У Галицькій районній бібліотеці відбулося засідання літературної вітальні «Свіча, запалена від серця», присвячене творчості сучасної української письменниці Світлани Талан. Народилася вона 7 березня 1960 р. в с. Слоут Глухівського району на Сумщині в сім’ї вчителів. Після закінчення школи здобула фахову освіту в Глухівському педагогічному інституті. Багато років віддала роботі з дітьми. Працювала вихователем у дитсадку, потім – учителем початкових класів. Була постійним дописувачем до газет. В біографії С. Талан поєдналися Сумщина і Луганщина. Зараз вона живе в м. Сєверодонецьку Луганської області.

Одного дня Світлана Талан зрозуміла – вона не може не писати, адже на неї чекає стільки героїнь! Писала вечорами після роботи, навіть коли була дуже втомлена. Перший роман «Щастя тим, хто йде далі» побачив світ у 2011 р. і став лауреатом конкурсу «Коронація слова». На початку 2012 р. твір був виданий під назвою «Коли ти поруч» українською та в авторському перекладі російською мовами і за рік був проданий рекордним накладом: 80 тисяч примірників. А далі один за одним вийшли романи «Не вурдалаки», «Мої любі зрадники», «Без минулого», «Розколоте небо», «Помилка», «Оголений нерв». Останній твір присвячений трагічним подіям на Донбасі. Бібліотечні працівники Г. Петраш, М. Венгрин, Н. Королевич, Т. Гусак, О. Мельницька, активна читачка М. Сохан, а також співробітники Національного заповідника «Давній Галич» М. Костик, Л. Бойко проаналізували твори письменниці, обмінялися своїми враженнями і думками з приводу прочитаного.

Світлана Талан пише романи у жанрі «реальні історії», які їй підказує саме життя. Усі твори на гостросоціальну тематику, незмінним залишається одне: головна героїня її книжок – жінка-українка, сильна духом, зворушлива, ніжна, чуттєва, яка іноді помиляється, але її завжди веде за собою кохання: до чоловіка, до дітей, до батьківщини. Цікавими є й історичні романи письменниці, в яких розповідається про голод 1933-го і повоєнні роки. «Це саме та історія, яку неможливо читати без брому. І саме та, яку неможливо не читати, яку мусить читати кожен українець», – сказано в передмові до книги С. Талан «Розколоте небо».

                                                                       Любов Бойко.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ