Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Конкурси та акції
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад
Обласний Інтернет-Fest соціальних проектів «Бібліотеки і громада: спільна праця – спільне майбутнє».

ПОЛОЖЕННЯ  

про проведення обласного Інтернет-Festу соціальних проектів «Бібліотеки і громада:   спільна праця – спільне майбутнє»                                                                   

1. МЕТА І ЗАВДАННЯ ІНТЕРНЕТ-FESTу

З ініціативи ОУНБ ім. І. Франка з 3 квітня 2017 р. стартує обласний Інтернет-Fest соціальних проектів «Бібліотеки і громада: спільна праця – спільне майбутнє», МЕТОЮ якого є:

– впровадження та реалізація безкоштовних соціальних послуг для громади краю;

– вироблення та підтримка нових, оригінальних, інноваційних ідей соціальної тематики у бібліотечному середовищі, які допоможуть перетворити бібліотеки на комфортні місця для різних категорій користувачів, надаючи можливість окремим особам і всім громадам досягати своїх цілей.

Завдання Інтернет-Festу:

стимулювати  працівників бібліотек розробляти проекти у співпраці з членами громади, вживати заходів, спрямованих на залучення нових користувачів до бібліотек, і демонструвати, як бібліотеки слугують їхнім інтересам та задовольняють потреби. (Особливо звернути увагу на реалізацію проектів, у яких бібліотека працюватиме з групою населення, яка наразі не відвідує бібліотеку та проводитиме заходи поза межами книгозбірні і позиціонуватиме себе як сучасну установу з новими послугами для громади);

заохочувати громади використовувати нові технології у бібліотеках для підтримки місцевого розвитку;

сприяти збільшенню кількості мешканців громади, які активно і постійно користуються бібліотеками,  розуміють їх важливість для місцевої громади і можуть допомогти у вирішенні соціальних питань;

розвивати та позиціонувати кращий досвід тісної співпраці бібліотек з місцевими громадами;

активізувати проведення заходів у місцевих громадах щодо адвокації культурних прав, адже культура як складова трансформаційних процесів допомагає розбудовувати діалог в громаді.

Центрами розвитку громад, справжніми соціальними інститутами згуртування мешканців краю мають стати установи культури, в т.ч. бібліотеки. Місцеві органи влади і громада мають усвідомлювати, що сьогодні культурні інституції мають набагато ширші функції, а успішний розвиток регіонів безпосередньо пов’язаний з новим баченням культури. Це нові робочі місця і розвиток бізнесу: створення умов для розвитку народних ремесел, сільських музеїв з внутрішнім туризмом, творчої діяльності у кожному конкретному регіоні та багато іншого.

 

2. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ОБЛАСНОЇ АКЦІЇ

На Інтернет-Fest приймаються проекти, реалізовані бібліотеками, які присвячені вирішенню актуальних соціальних проблем мешканців населених пунктів Івано-Франківщини.

Інтернет-Fest соціальних проектів проводиться для працівників бібліотек ЦБС та об’єднаних територіальних громад.

Бібліотекам необхідно стати незамінними у соціально-економічному та культурному розвитку інфраструктури краю, мати чітке уявлення щодо своєї ролі у цьому процесі та визначити стратегію своєї діяльності; довести своїм громадам, що книгозбірні є необхідними складовими суспільного життя, відкритими для всіх, кому вони потрібні у повсякденному житті.

Бібліотеки, маючи відповідні приміщення та кваліфікований персонал, відповідають цим вимогам, можуть і повинні стати серцем своїх громад, працюючи з різними групами користувачів.

Діяльність бібліотек із соціальних питань не можна розглядати ізольовано від життєвих реалій. Вона має поєднуватися з роботою інших місцевих служб та партнерів, таких як громадські організації, освітні установи, соціальні служби, для того щоб разом пропонувати послуги всім групам населення.

Як можуть публічні бібліотеки діяти в реаліях сьогодення?

Перш за все, за допомогою соціологічних досліджень, міні та експрес-опитувань визначити проблеми соціальної допомоги і зробити цей напрям пріоритетним у своїй діяльності. Окреслити відповідні послуги, щоб задовольнити потреби різних категорій жителів. Встановити зручні години роботи з урахуванням потреб та інтересів членів громади.

Результати та успішність бібліотечної послуги необхідно регулярно оцінювати відповідно до визначених цілей і показників роботи (плани/звіти). Категорії реальних та потенційних користувачів, на які потрібно звернути особливу увагу:

безробітні, яким необхідна інформація про наявні вакансії;

молодь, якій потрібно місце для зустрічей;

діти, які потребують додаткових програм поглиблення знань, отриманих у школі;

люди поважного віку, яким важливо читати книги, періодичні видання, котрі вони не можуть купувати через дорожнечу;

люди з обмеженими фізичними можливостями, які мають потребу в бібліотеках та їхніх послугах.

Обслуговування таких соціально незахищених груп населення, допомога їм у соціальному становленні та соціальній адаптації, поглибленні й розширенні знань, підвищенні культурного рівня, формування системи ціннісних орієнтацій та національно-патріотичне виховання, залучення до спілкування, організація дозвілля таких людей мають стати пріоритетними напрямами діяльності бібліотек.

Рекомендуємо:

–        бібліотекам стати партнерами територіальних центрів соціального обслуговування та інших установ, які організовують роботу Університетів третього віку і долучитися до запровадженої соціально-педагогічної послуги, створивши факультети: «Здоровий спосіб життя», «Основи комп’ютерної грамотності», «Психологія та право», «Рукоділля» та ін., які можуть діяти і в стінах бібліотеки. Заняття можуть доповнюватися соціокультурними заходами, що включають проведення творчих зустрічей з письменниками та митцями краю, презентацій книг, різноманітні тематичні майстер-класи тощо;

–       Для тих, хто фізично не може прийти в бібліотеку, можна запропонувати безкоштовне кур’єрське доставляння книжок за адресою за попередньою заявкою. Аналогічним чином можна повернути бібліотечні книги;

–       Тісно співпрацюючи з громадськими організаціями та установами запрошувати фахівців різних галузей знань для консультування мешканців громад, створивши при бібліотеках громадські приймальні та ін.

Для участі в Інтернет-Festі необхідно надіслати на електрону адресу науково-методичного відділу ОУНБ ім. І. Франка  [email protected]

до 1 листопада 2017 року матеріали про соціальні проекти, які впроваджені у практику роботи бібліотек.

 

3. КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПРОЕКТІВ, ПРЕДСТАВЛЕНИХ ДЛЯ ОБЛАСНОГО ІНТЕРНЕТ-FESTу:

інноваційність,

актуальність,

значущість,

ясність і доступність викладу матеріалу.

Дата публікації: 21.04.2017   Кількість переглядів: 4532
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ