Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Конкурси та акції
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад
Положення про всеукраїнський конкурс «ЛІДЕР ЧИТАННЯ»

1. Загальні положення

1.1. Це Положення визначає порядок проведення щорічного всеукраїнського конкурсу «ЛІДЕР ЧИТАННЯ» (далі — Конкурс).

1.2. Конкурс проводиться за ініціативи Національної бібліотеки України для дітей (далі — НБУ для дітей) спеціалізованими бібліотеками України для дітей за сприянням Міністерства культури України, Української асоціації працівників бібліотек для дітей, Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY.

1.4. Організаційно-методичне забезпечення Конкурсу здійснює НБУ для дітей.

1.5. Це Положення передбачає залучення до організації та проведення Конкурсу нових партнерів, підтримка яких сприятиме виконанню його мети.

1.6. Основною метою Конкурсу є розвиток інтелектуального потенціалу дітей України; пошук нових дієвих та гармонійних форм національно-патріотичного виховання; заохочення дітей та підлітків до систематичного читання; популяризації та підтримки дитячого читання; підвищення ролі книги серед дітей; заохочення юних до змістовного дозвілля; підвищення міжнародного авторитету України.

1.7. Завданням Конкурсу є залучення широкого загалу дітей до активної участі у культурному житті країни;  почуття любові до рідної Вітчизни й поваги до кращих надбань вітчизняної та світової літератури; розвиток зацікавленості дітей у читанні завдяки «відкриттю» ними книги як результату плідної праці багатьох людей та неповторного засобу самовираження, а також стимулювання дитячих бібліотек до розробки та впровадження власних програм популяризації дитячого читання та залучення до участі у них читачів.

1.8. Інформація про проведення Конкурсу оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національної бібліотеки України для дітей, Української асоціації працівників бібліотек для дітей, обласних бібліотек для дітей, Національної секції Міжнародної ради з дитячої та юнацької книги IBBY, а також у засобах масової інформації.

1.9. Під час проведення Конкурсу обробка персональних даних учасників здійснюється з урахуванням вимог Закону України «Про захист персональних даних» від 1 червня 2010 р. № 2297-VI.

2. Участь у Конкурсі

2.1. Учасником Конкурсу «Лідер читання» може стати зареєстрований читач дитячої бібліотеки, який читає книжки та є активним учасником різноманітних бібліотечних програм підтримки читання: бере участь у волонтерських, творчих, рекомендаційних та PR-напрямах програм читання, обговореннях книжок, зустрічах з авторами, а також позиціонує себе як постійний читач бібліотеки — важливого в житті кожної людини місця зустрічі з книгою. Місця, де працюють професіонали, які допомагають зорієнтуватися у книжковому потоці, рекомендують до читання якісний книжковий продукт — кращі дитячі книжки українських та зарубіжних авторів.

2.2. Бібліотечні програми підтримки читання — це тривалі комплекси заходів переважно під час шкільних канікул, коли діти можуть щоденно певний час перебувати у бібліотеці та брати участь у подіях. Такі програми багато років реалізуються у дитячих бібліотеках України: Всеукраїнський тиждень дитячого читання, Зимові пригоди у бібліотеках, Осінні читання, літні програми змістовного дозвілля на кшталт «Канікули з книгою», «Бібліотечне літо», «Книжкові ігри» та інші тематичні програми, які залучають дітей не лише до читання книжок, а й до творчості, критичного мислення, формування власної точки зору, вчать висловлювати свою думку. Обов’язковим елементом таких програм має стати певна система рейтингів — оцінювання, яке допоможе визначити справжніх лідерів читання.

Вимоги до Конкурсних матеріалів:

1.  Відомості про учасника (анкета додається)
2.  Презентація проекту, яка має містити назву та  опис роботи (3-4 ст.).

3.  Мультимедійна презентація (по можливості) (до 15 слайдів).

4.  У Конкурсі беруть участь учні 7-9 класів.

3.     Строки проведення Конкурсу в Івано – Франківській області

- І тур (районний, міський)  - з 1 квітня 2018 року по 1 липня 2018 року.

- ІІ тур (обласний) – 14 – 15 серпня 2018 року.

- ІІІ тур (підсумковий) – у вересні 2018 року.

4. Фінансове забезпечення Конкурсу

4.1. Конкурс проводиться на безоплатній основі.

4.2. Витрати на організацію та проведення І туру Конкурсу здійснюються за рахунок коштів, не заборонених законодавством України. Приїзд учасників Конкурсу в обласну бібліотеку для дітей для проведення  ІІ туру здійснюється за рахунок учасників, спонсорської допомоги, а також коштів, не заборонених законодавством України.

4.2.Витрати на проїзд переможця ІІ  туру до бібліотеки, що проводитиме підведення підсумків ІІІ туру здійснюються за рахунок Івано – Франківської обласної бібліотеки для дітей, спонсорської допомоги, а також коштів, не заборонених законодавством України.

5. Організаційний комітет Конкурсу

5.1. Для організації проведення Конкурсу створюється Головний організаційний комітет.
5.2. Головний оргкомітет щороку визначає та затверджує склад Головного журі для визначення переможців Конкурсу відповідно бази проведення ІІІ туру.

5.3. Для проведення ІІ туру створюються обласні оргкомітети та журі.

5.4. Обласні журі Конкурсу підбивають підсумки ІІ туру, визначають одного переможця, який братиме участь у ІІІ підсумковому турі.

5.5. У 2018 р. перше підведення підсумків Конкурсу проходитиме на базі Херсонської обласної бібліотеки для дітей ім. Дніпрової Чайки у вересні цього року.

6. Визначення та відзначення переможців Конкурсу

6.1. Визначення переможців Конкурсу відбуватиметься щороку на базі однієї з бібліотек для дітей країни у рамках проведення заходів з підтримки книжки й читання: м. Київ: Мистецький Арсенал, квітень;  Медвін: книжковий світ, листопад; Київська книжкова виставка до Дня знань в Українському домі,  що проводиться щороку в кінці літа під патронатом Державного комітету телебачення і радіомовлення України;
м. Одеса: Одеський Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури у рамках книжкового фестивалю «Зелена Хвиля», початок серпня;
м. Запоріжжя: літературний мистецький фестиваль «Запорізька книжкова толока», кінець жовтня;
м. Кропивницький, «Літфонтан у Кропивницькому», початок листопада та ін.

6.2. Програму підведення підсумків для визначення переможців готує бібліотека, яка є базою проведення підсумкового туру.

6.3. Переможці Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання» увійдуть до складу національного дитячого журі міжнародної премії IBBY.

Дата публікації: 03.05.2018   Кількість переглядів: 3220
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ