Година пам'яті «Схилімо голови в скорботі».
24 листопада Україна і світ вшанували пам'ять жертв Голодоморів і Сталінських репресій.
Цього року також виповнилося 85 років Голодомору 1932-1933 років в Україні. Це був штучний голод, заподіяний насильницькою масовою колективізацією, сталінською політикою розкуркулювання, горезвісними хлібозаготівлями, «чорними дошками» і «червоним терором». Фізичне винищення українських селян голодомором – свідома і цілеспрямована терористична акція більшовицького режиму в Україні, стратегія і тактика якої виношувалися та впроваджувалися протягом 1929-1933 рр.
Голодомор – не історична минувшина, а глибока демографічна і духовна рана, яка, нестерпним болем пронизує пам'ять його очевидців і жертв. Українців позбавляли Батьківщини, мови, винищували родовід, обкрадали духовно, морили голодом, вбивали і примушували мовчати.
28 листопада 2006 р. Верховна Рада України ухвалила закон «про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні» яким був визнаний геноцидом українського народу.
З нагоди цієї трагічної дати в Галицькій гімназії пройшла година пам'яті під назвою «Схилімо голови в скорботі». Захід підготували учні 5(9) А класу Галицької гімназії (кл. керівник Андреїв І.Д.) спільно з працівниками відділу обслуговування Галицької ЦБ. Гімназисти переглянули фрагменти документального фільму про Голодомор, а також декламували вірші.
Огляд книжкової виставки-спомину «Минувшини чорні рядки і пам'яті світла скорботи» провела бібліотекар читального залу Галицької ЦБ Галина Петраш.
Присутні також вшанували пам'ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.
Сєдова Наталія,
бібліотекар відділу обслуговування
кафедри "Юнацтво"
  
|