Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Вечір-портрет «Живуть, Кобзаре любий поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово».

Щороку в березні українці відзначають на своїй землі і в зарубіжжі річницю від дня народження великого сина України, геніального поета і художника Тараса Шевченка. Ми називаємо його ще апостолом правди і свободи, нескореним борцем за волю України.

Поет повязав свою долю з долею України, яка постала перед ним поневоленою, сплюндрованою завойовниками з усіх сторін. Він виступив зі своїм полум’яним словом на її захист від поневолювачів, закликав до боротьби, залишив своїм «живим і ненародженим землякам» важливі дороговкази. Уявімо собі, що було б з нашим народом, з Україною, якби Господь не послав нам Шевченка, виразника голосу поневоленого народу.

«Возвеличу отих рабів німих! Я на сторожі коло їх Поставлю слово», – писав він. І це слово, сповнене болю за рідну Матір-Україну, за її долю, сповнене синівською любов’ю аж до пожертви, стало і на той час, і на всі часи надійним щитом нашого народу перед загарбниками нашої землі, які, як колись, так і тепер, в нових історичних умовах, з допомогою нових технічних засобів, зокрема інформаційних, замість збройних, намагаються зупинити процес національного самоусвідомлення нашого народу, нав’язати йому й надалі проросійський орієнтир.

205-ій річниці від дня народження Великого Кобзаря було присвячено вечір-портрет «Живуть, Кобзаре любий поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово».

Захід підготували і провели працівники відділу обслуговування Галицької ЦБ спільно з членами молодіжної християнської організації «Українська молодь Христові» (духовний наставник о. В.Кузюк).

Ведучі вечора Наталя Сєдова (бібліотекар відділу обслуговування кафедри «Юнацтво») та Надія Королевич (зав. бібліотекою-філією с. Крилос) допомогли присутнім заглибитись в духовну спадщину поета, відчути його невмирущі слова та актуальність його творчості і в наші дні, вкотре підкресливши, що Шевченко для України і світу явище унікальне і неординарне.

Вірші Тараса Шевченка майстерно декламували учні Галицької гімназії Святослав Мимоход, Олена Трач, Діана Змисла, Вікторія Стець та учні Галицького ліцею ім. Я.Осмомисла Віталія Криса, Софія Побуцька, Марта Наконечна, Тетяна Атаманчук. В образі матері – кріпачки виступила учениця 7-А кл. Галицького ліцею Юліана Литвин, роль малого Тараса зіграв учень Олег Тернінчук.

Впродовж заходу в записі звучали уривки з пісень на слова Тараса Шевченка.

Огляд книжково-ілюстративної виставки «Шевченка полум᾿яне слово на сторожі вічності стоїть» провела бібліотекар читального залу Галина Петраш.

Завершився вечір виконанням «Заповіту».

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ