Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Година духовності «Галицьке Євангеліє – дороговказ до вічного життя»

2018 року Україні  повернули факсимільну копію унікальної пам᾿ятки давньоруської писемності Галицького Євангелія.

Ця цінна церковна книга була написана на пергаменті 1144 року у княжому Галичі і зберігалася у знаменитому Успенському соборі, зведеному у часи галицького князя Ярослава Осмомисла. Відомо, що 228 сторінок Євангелія були написані ще за життя його батька Володимира Володаревича у другій половині 1144 року, а решта 32 сторінки – значно пізніше – у XIV cт.

 Воно містить писання чотирьох євангелістів, тобто належить до групи тетраєвангелій у відповідній послідовності розповідей про життя Ісуса Христа від Матвія, Марка, Луки та Іоана. Крім того, до цієї пам᾿ятки входять Синанкар, Місяцеслов, Євангелія, короткі розповіді про життя євангелістів, а також показник гласів літературних на весь рік.

Зараз Галицьке Євангеліє зберігається у Державному історичному музеї міста Москви у фонді слов᾿янських рукописів.

Цього року виповнюється 875 років з часу написання цієї видатної пам᾿ятки давньої української літератури. 17 липня 2019 р. в читальному залі пройшла година духовності під назвою «Галицьке Євангеліє – дороговказ до вічного життя».

З вступним словом до присутніх звернулися бібліотекар Богдана Кривоніс. А завідувач історичного відділу Національного заповідника «Давній Галич» Марія Костик розповіла про роль Галицького Євангелія в  житті наших предків, особливо наголосила на тому, що наявність такого рукопису в Західно-українських землях вказує на тисячолітній зв᾿язок між християнством і нашою національною культурою.  

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ