Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Історичний екскурс «Згадаймо юність, що горіла в Крутах».

29 січня минуло 102 роки з часу героїчного бою під Крутами. Не буде перебільшенням сказати, що цей бій, а також значення, який він мав у боротьбі за незалежність України посіли одне із чільних місць у новітній історії Української держави, а юних героїв почали називати українськими спартанцями. «Крутянські Фермопіли» знайшли відгомін у працях багатьох істориків, публіцистів, письменників і поетів.

Про трагічні події початку 1918р. створено сотні полум’яних поетичних рядків, а славетний український поет Павло Тичина закарбував їх на скрижалях народної пам'яті:

На Аскольдовій могилі

Поховали їх –

Тридцять учнів українців,

Славних, молодих…

Вмерли в новім Заповіті

З славою святих. –

На Аскольдовій могилі

Поховали їх.

Ким же були ці «славні, молоді люди», смерть яких оспівав поет? За що загинули і які обставини привели їх на Аскольдову могилу в Києві, щоб навіки поховати там, покривши невмирущою славою. Що вчинили вони героїчного, достойного того, щоб перший президент самостійної України Михайло Грушевський назвав їх героями?

Зібрати докупи різноманітні інформаційні джерела, спогади очевидців і судження істориків, які стосувалися вище згаданих подій січня 1918р. спробувала бібліотекар читального залу Галицької ЦБ Галина Петраш. Вона провела перед учнями 9-Б кл. Галицького ліцею ім. Я. Осмомисла (кл. керівник Любомира Климончук) історичний екскурс під назвою «Згадаймо юність, що горіла в Крутах».

Документальним підтвердженням заходу стала викладка літератури на задану тему.

А у читальному залі Галицької ЦБ розгорнуто книжково-ілюстративну виставку «Хто помирає в боротьбі – в серцях живе вовіки», присвячену героям Крут.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ