Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Презентація книжки Івана Драбчука «Відомі уродженці Галича»

Під такою назвою в Галицькій центральній бібліотеці 10-го лютого 2021 року відбулася презентація книжки Івана Драбчука «Відомі уродженці Галича». Бібліотекар читального залу Галина Петраш розповіла про те, що автор книжки є педагогом, істориком-краєзнавцем, провідним редактором інформаційно-видавничого сектору Національного заповідника «Давній Галич». Його творчість багатогранна – від поезії до історичних праць, в яких він пише про хорватів, боярські роди, постаті галицької історії. Г. Петраш наголосила, що І. Драбчук займається пошуковою роботою і як результат нещодавно вийшла його книга «Відомі уродженці Галича».

На презентації були присутні працівники бібліотеки, науковці Заповідника, представники тих родин, про які писав І. Драбчук.

Автор розповів про те, як він шукав матеріал для книжки в архівних документах, газетах, історичній літературі, зустрічався з нащадками тих родин, які походять з Галича. На основі документів, історичної літератури  та спогадів галичан І. Драбчук зміг відтворити життєвий шлях уродженців Галича, їх внесок у розвиток міста та України взагалі. Багато жителів Галича, які були учасниками визвольних змагань, загинули або відсиділи в сталінських чи німецьких концентраційних таборах. Хоча відомостей іноді вкрай мало, але про них мають знати нащадки. Автор звернувся до присутніх з проханням відгукнутися, хто знає якусь інформацію про галичан, які своє життя присвятили рідній Україні. А серію книжок про відомих уродженців міста можна продовжити.

Представники галицьких родин подякували І. Драбчуку за його працю і розповіли багато цікавого про своїх рідних. Серед них – Ірина Янович, представниця родини Яновичів, Лідія Мельниченко, племінниця Теклі Заклінської (псевдо «Хортиця», членкиня ОУН), Олег Бродович, племінник Михайла Бродовича, Надзвичайного і Повноважного посла України в Республіці Словенія, Ірина Чернега, представниця родини Масляків.

В обговоренні книги взяли участь завідувачка науково-дослідного відділу Національного Заповідника «Давній Галич» Марія Костик та заслужений працівник культури України Марія Іваськів. Вона наголосила на важливості цієї книги у вивченні істрії рідного краю і запропонувала до 30-ї річниці незалежності України організувати «Собор славетних галичан». Також на заході була присутня в.о. начальника відділу культури Галицької міської ради Тетяна Горин.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ