Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Літературний диліжанс « По духу і природі рідний нам» (Микола Гоголь і Україна)

1 квітня минуло 205 років від дня народження письменника світової слави
Миколи Васильовича Гоголя.

З цієї нагоди  8 квітня працівники відділу обслуговування Галицької ЦБ Галина Петраш та Людмила Кузів  спільно з учнями  9-го класу Галицької ЗОШ №2 провели літературний диліжанс під назвою « По духу і природі рідний нам» (Микола Гоголь і Україна).

Гоголь і Україна невіддільні одне від одного. Закоханість в українську природу, людей, їхні звичаї та обряди стала тієї життєдайною силою, що дала змогу письменнику створити літературні шедеври.

Дата публікації: 09.04.2014 | Кількість переглядів: 14495 | Детальніше...
Мені наснились небеса

У Галицькій центральній бібліотеці відбулася презентація нових видань. Цього разу свій творчий доробок на суд читачів виніс уродженець села Кінашів Омелян Ліуш. Бібліотечні працівники Галицького району зібралися, щоб послухати вірші і пісні автора, зокрема ті, що увійшли до поетичних збірок «Мені наснились небеса», «Гуси-лебеді летять», збірника «Пісні рідного краю» на слова Івана Драбчука.

Відкрила презентацію бібліотекар краєзнавчого сектора Богдана Кривоніс. Вона розповіла про життєвий шлях автора, його перші проби пера.

Дата публікації: 07.04.2014 | Кількість переглядів: 14612 | Детальніше...
«Фандрайзинг для бібліотек. Комунікації задля просування»

      З 17 по 19 березня 2014 р. в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка за підтримки програми «Бібліоміст» пройшов тренінг «Фандрейзинг для бібліотек. Комунікації задля просування» для бібліотечних працівників області.

       В тренінгу взяли участь працівники Галицької центральної  бібліотеки Мединська Оксана Василівна – головний бібліограф та Кіндрат Зоряна Володимирівна – зав.  Інтернет–центром.

Дата публікації: 20.03.2014 | Кількість переглядів: 16225 | Детальніше...
«Ти дав нам силу рвать кайдани і волю кров’ю окропить..."

   Є дні, що минають  непомітно і зникають без сліду. Нічого не залишають по собі, нічого не знаменують собою. Але є день, що ніколи не минає, що завжди з нами. Бо він увібрав у себе безсмертне дихання душі. Бо він такий великий і незбагненний як життєдайний дощ, як весняний вітер, як щедре сонце.

Україна у долі своїй має такий день – 9 березня.

З минулого віку і до нашого часу, і далі - в майбутнє, у нові віки. День який явив світові Шевченка – великого сина великого народу.

2014 рік проголошений в Україні роком Тараса Шевченка. 9 березня виповнилося двісті років  від дня народження Титана нації, Генія і Пророка.

Дата публікації: 12.03.2014 | Кількість переглядів: 15262 | Детальніше...
«Афганська війна зблизька і здалека»

        Афганістан…Він давно вже став синонімом людського лиха, справжнього пекла : палюче сонце зранку, спекотний вітер- афганець, пісок, що не дає дихати,… і  смертельна небезпека, яка підстерігала на кожному кроці. Радянсько-афганська війна пекучим болем назавжди залишилася у серцях наших співвітчизників.

       15 лютого проголошено днем скорботи за полеглими воїнами-інтернаціоналістами.

      З нагоди 25-ї річниці виведення радянських військ з Республіки Афганістан в приміщенні читальної зали Галицької ЦБ відбулася зустріч за круглим столом під назвою «Афганська війна зблизька і здалека».

Дата публікації: 18.02.2014 | Кількість переглядів: 13970 | Детальніше...
Грані поетичного таланту Галини Турелик

      Досліджуючи історія  української літератури польський україніст Флоріан Неуважин  прийшов до висновку, що один з її феноменів полягає в тому, що серед творців україніки багато жінок. Серед них Ф. Неуважин назвав і нашу краянку Галину Турелик.

       Галина Зіновіївна Турелик – поетеса, журналістка, яка зуміла поєднати в своєму житті, здавалось би непоєднуване : активну журналістську та редакторську працю з немеркнучими спалахами поетичного слова.

        Відома прикарпатська поетеса є авторкою дев'яти поетичних збірок, серед  яких « Три зернини», «Вечірні бджоли», «Зелене багаття», «Новосілля», «Між альфою і омегою», «Монолог» , «Бурштинова ватра», «Здвиження».

Дата публікації: 07.02.2014 | Кількість переглядів: 15186 | Детальніше...
Пам’яті Героїв Крут

   Черговий діалог відбувся 29 січня між учасниками круглого столу, організованого інформаційно-видавничим відділом Національного заповідника «Давній Галич» та Галицькою центральною районною бібліотекою. Трагедія Крут крізь призму минулого і сучасного стала темою зустрічі. 
              Цього разу до діалогу долучилися заступник голови Галицької районної державної адміністрації Людмила Сівецька, політолог Тарас Сенів, вчитель історії Галицької гімназії Оксана Крет, учні старших класів Галицької гімназії Любов Януш, Андрій Курган, Марія Нагуляк, Дмитро Гавриляк, модератор проекту, провідний редактор інформаційно-видавничого відділу Заповідника «Давній Галич» Ярослав Поташник, учні 6-7 класів гімназії та працівники бібліотеки.

Дата публікації: 30.01.2014 | Кількість переглядів: 15003 | Детальніше...
Урок історичної правди «Схилімо голови над сином України, віддаймо шану й почесті сповна»

         Степан Бандера – це ціла епоха в історії українських визвольних змагань. Наш славний земляк став символом боротьби за волю України у ХХ ст. Він прожив життя, гідне наслідування: самовіддана жертовність в ім’я України, кришталева правдивість переконань, надзвичайна цілеспрямованість і безмежна віра в перемогу української ідеї переплелись із особистими стражданнями в польських та німецьких казематах, гіркотою втрат рідних людей, життя під постійною загрозою з боку всюдисущої людино ненависної системи КДБ-ВКПб (КПРС). Про роль Провідника ОУН у національному русі 30-50-х рр. сказано і написано чимало, ще більше треба вивчити і донести до людей.

Дата публікації: 29.01.2014 | Кількість переглядів: 14431 | Детальніше...
Історичний урок єднання (до дня Соборності України)

       22 січня 2014 року в читальному залі Галицької ЦБС відбувся круглий стіл до Дня Соборності України. У засіданні взяли участь представники районної влади, громадськості, учні Галицької гімназії та працівники бібліотеки.

    На початку заходу присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих у Києві. Першим взяв слово митрофорний протоієрей декан Галицький УАПЦ отець Іоан Кузь, який висловив сподівання, що сьогоднішнє свято Соборності і Свободи України допоможе знайти дорогу до примирення та порозуміння між владою і народом, між різними політичними силами та громадянським суспільством.

Дата публікації: 23.01.2014 | Кількість переглядів: 15220 | Детальніше...
« Це я тобі , мій ясночолий краю, віддав любов і силу молоду»

      
26 січня ми будемо святкувати 70-ліття від дня народження поета, прозаїка, драматурга, фольклориста, нашого земляка Степана Григоровича Пушика, уродженця с. Вікторів Галицького району.

    Лауреат       державної     премії        ім. Т. Шевченка,    премій           ім. В. Стефаника,  П.Чубинського, М.Ірчана, О.Копиленка, Міжнародної  літературної премії ім. Воляників-Швабінських Українського Вільного Університету в Нью-Йорку. Також  в 2013р. наш земляк став першим лауреатом літературної премії «Русалки Дністрової» за доробок про найдавнішу українську історію. Член спілки письменників України та Українського ПЕН-клубу. Заслужений діяч мистецтв України.

     Степан Пушик є автором 6-ти томного видання творів і одного з найбільших щоденників в світі.

Дата публікації: 16.01.2014 | Кількість переглядів: 14404 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ][ 51 ][ 52 ][ 53 ][ 54 ][ 55 ][ 56 ][ 57 ][ 58 ][ 59 ][ 60 ][ 61 ]
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ