Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Урок історичної правди «Схилімо голови над сином України, віддаймо шану й почесті сповна»

         Степан Бандера – це ціла епоха в історії українських визвольних змагань. Наш славний земляк став символом боротьби за волю України у ХХ ст. Він прожив життя, гідне наслідування: самовіддана жертовність в ім’я України, кришталева правдивість переконань, надзвичайна цілеспрямованість і безмежна віра в перемогу української ідеї переплелись із особистими стражданнями в польських та німецьких казематах, гіркотою втрат рідних людей, життя під постійною загрозою з боку всюдисущої людино ненависної системи КДБ-ВКПб (КПРС). Про роль Провідника ОУН у національному русі 30-50-х рр. сказано і написано чимало, ще більше треба вивчити і донести до людей.

Дата публікації: 29.01.2014 | Кількість переглядів: 16307 | Детальніше...
Історичний урок єднання (до дня Соборності України)

       22 січня 2014 року в читальному залі Галицької ЦБС відбувся круглий стіл до Дня Соборності України. У засіданні взяли участь представники районної влади, громадськості, учні Галицької гімназії та працівники бібліотеки.

    На початку заходу присутні хвилиною мовчання вшанували загиблих у Києві. Першим взяв слово митрофорний протоієрей декан Галицький УАПЦ отець Іоан Кузь, який висловив сподівання, що сьогоднішнє свято Соборності і Свободи України допоможе знайти дорогу до примирення та порозуміння між владою і народом, між різними політичними силами та громадянським суспільством.

Дата публікації: 23.01.2014 | Кількість переглядів: 17202 | Детальніше...
« Це я тобі , мій ясночолий краю, віддав любов і силу молоду»

      
26 січня ми будемо святкувати 70-ліття від дня народження поета, прозаїка, драматурга, фольклориста, нашого земляка Степана Григоровича Пушика, уродженця с. Вікторів Галицького району.

    Лауреат       державної     премії        ім. Т. Шевченка,    премій           ім. В. Стефаника,  П.Чубинського, М.Ірчана, О.Копиленка, Міжнародної  літературної премії ім. Воляників-Швабінських Українського Вільного Університету в Нью-Йорку. Також  в 2013р. наш земляк став першим лауреатом літературної премії «Русалки Дністрової» за доробок про найдавнішу українську історію. Член спілки письменників України та Українського ПЕН-клубу. Заслужений діяч мистецтв України.

     Степан Пушик є автором 6-ти томного видання творів і одного з найбільших щоденників в світі.

Дата публікації: 16.01.2014 | Кількість переглядів: 16264 | Детальніше...
Засідання літературної вітальні «Жіночі долі у прозі Ніни Фіалко»

        На теренах Західної України майже у кожній другій сім'ї є заробітчанин у чужій країні.

       Саме про таких людей , які мешкають серед нас і мають схожі з нами проблеми, пише наша сучасниця,  авторка жіночих романів Ніна Фіалко. Ця тема стала в творчості письменниці домінуючою.

      26 грудня в приміщенні читальної зали Галицької ЦБ відбулося засідання літературної вітальні за її творами  на тему «Жіночі долі у прозі Ніни Фіалко».

Дата публікації: 27.12.2013 | Кількість переглядів: 16254 | Детальніше...
«Молодь-майбутнє держави».

        12 грудня на базі Ланівської бібліотеки проведено кущовий семінар по морально-правовому вихованню на тему «Молодь-майбутнє держави», де учасники семінару мали можливість ознайомитись з роботою бібліотеки-філії, а також переглянути усний журнал «Молодь-майбутнє держави» за такими сторінками «Знай свої права та обов’язки», та «Шкідливі звички – шлях у безодню». Бібліотекарем Ганною Бойко було розгорнуто книжкову виставку по даній темі. Максимально розкрити тему допомогли вікторини, де учні показали хороший рівень знань. Окрасою заходу стали пісні.

У масовому заході взяли участь учні 5-11 класів: Сторощук Уляна, Кудляк Ірина, Цапар Юлія, Бабій Юлія, Бабій Юлія, Заяць Василина, Сницар Анна, Вітушинська Юлія, Кердяк Руслан та Курдяк Роман.

Дата публікації: 15.12.2013 | Кількість переглядів: 16038 | Детальніше...
День інформації "Людина. Право. Закон"

      В рамках проведення Всеукраїнського тижня правових знань, з нагоди відзначення Дня юриста, з метою підвищення рівня правової культури та правових знань учнівської молоді, начальником Галицького районного управління юстиції Зіновієм Білоусом за участю працівників Галицької центральної районної бібліотеки 7  та 10 жовтня у Галицькій гімназії та читальній залі Галицької ЦБ з учнями- старшокласниками Галицької ЗОШ №1 було проведено годину правознавства «Людина. Право. Закон».

       Перед учнями виступив начальник районного управління юстиції Зіновій Білоус який розповів про науку юриспруденцію та її місце серед суспільних наук, а також про деяких видатних правників минулого Галичини (С.Дністрянського, В. Старосольського) та сучасності, зокрема братів Василя та Михайла Костицьких.

Дата публікації: 06.12.2013 | Кількість переглядів: 16971 | Детальніше...
Вечір-реквієм «Запали свічку»

З нагоди 80-х роковин Голодомору в Україні в приміщенні актової зали Галицької гімназії пройшов захід «Запали свічку». В ньому взяли участь вчителі та гімназисти навчального закладу, організований вчителькою української мови і літератури Лесею Гевою та працівниками Галицької центральної бібліотеки.

Поряд із запаленими свічками на столику книги про Голодомор, пшеничні колоски, окраєць чорного хліба. Хвилиною мовчання школярі вшанували жертв Голодомору. Через мультимедійні засоби присутні почули живі голоси очевидців цих подій.

Школярі читали віршовані та прозові тексти українських письменників Катерини Мотрич, Антоніни Гурскої, Миколи Залиги, Сергія Сизарєва. Активну участь у підготовці та проведенні заходу пам'яті жертв Голодомору взяли гімназисти Денис Іванів, Анастасія Томашевська, Ганна Христюк,  Віталій Федорняк, Ганна Корнійчук, Володимир Вітовський.

Дата публікації: 29.11.2013 | Кількість переглядів: 16495 | Детальніше...
«Усі мої думки тобі, народе вільний, і пісня серця, музика душі тобі»

27 листопада в читальній залі Галицької ЦБ відбулося засідання літературної вітальні на тему «Усі мої думки тобі, народе вільний, і пісня серця, музика душі тобі», присвячене 150-й річниці від дня народження видатної  української письменниці Ольги Кобилянської.

   Розпочала захід Леся Шептинська – молодший науковий співробітник науково-освітнього відділу Національного заповідника «Давній Галич». Вона ознайомила присутніх з маловідомими сторінками життя і творчості письменниці, зокрема про її рідних, про її  приховані  таланти , про зворушливу дружбу Ольги Кобилянської з Лесею Українкою, Софією Окуневською, Василем Стефаником.

     Власними думками про повість «Людина» ( перша назва твору німецькою мовою -  «Вона вийшла заміж») поділилася Галина Величко – старший науковий співробітник науково-освітнього відділу Національного заповідника «Давній Галич».

Дата публікації: 28.11.2013 | Кількість переглядів: 15854 | Детальніше...
Презентація книги Марії Букавин «І радість, і сльоза моя».

        Побачила світ збірка поезій Марії Букавин «І радість, і сльоза моя».

        У Галицькій центральній бібліотеці відбулася презентація книги. Ведучий Ярослав Поташник розповів про витоки поетичної творчості авторки. Багато добрих щирих слів про поетесу сказали колеги по перу, учасники літературно-мистецького об’єднання «Нащадки Митуси» Любов Бойко, Володимир Наконечний, Семен Возняк, Іван Драбчук. Директор Галицької центральної бібліотечної системи Любов Сєдова зазначила, що завжди радісно на душі, коли виходить хороша українська книга. Завідувач дитячої бібліотеки Леся Мельницька, працівники ЦБС Оксана Мединська, Богдана Кривоніс та інші читали вірші зі збірки М. Букавин, ділилися враженнями від прочитаного.

Дата публікації: 18.11.2013 | Кількість переглядів: 15717 | Детальніше...
Спочатку було слово

Минулого тижня у приміщенні актової зали Галицької ЗОШ №1 був проведений захід, присвячений Дню української писемності і мови, на який прийшли учні та вчителі навчального закладу. Працівники дитячої бібліотеки м. Галича організували тематичну книжкову виставку.

З вступним словом на святі виступила вчителька української мови та літератури Жанна Легін. Зі словом-привітанням до присутніх звернувся генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич», голова міськрайонного  товариства «Просвіта» Олександр Береговський, який закликав юнаків та дівчат свято берегти і примножувати подальший розвиток мови, національної культури, відродження історичної пам'яті і на згадку подарував книги на історичну тематику.

Дата публікації: 08.11.2013 | Кількість переглядів: 15567 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ][ 51 ][ 52 ][ 53 ][ 54 ][ 55 ][ 56 ][ 57 ][ 58 ][ 59 ][ 60 ][ 61 ][ 62 ][ 63 ]
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ