Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
«Поезія – це завжди неповторність…»

 

Поезія… Вона покликана хвилювати, давати насолоду, плекати високі почуття, збагачувати духовність. Поезія може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні запити сучасної людини.  Це важливе культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини, це головний засіб самоствердження і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку суспільства.

    Саме тому ухвалою 30-ї сесії ЮНЕСКО встановлено Всесвітній день поезії – свято, яке відзначається щорічно 21 березня.

 

Дата публікації: 22.03.2013 | Кількість переглядів: 13843 | Детальніше...
"Увага! Наркоманія!.."

 

 За даними Всесвітньої організації  охорони  здоров'я  близько 120 мільйонів населення планети є наркозалежними людьми. Кількість наркоманів невпинно зростає і в Україні. За даними Інтерполу, в нашій державі зареєстровано 65 тисяч розповсюджувачів наркотиків.

      Наркоманія – це насамперед проблема молоді. Дослідження показали, що середній вік початку прийому наркотиків – 13-15 років, а в деяких містах нашої країни ще менший – 9-13 років. Середня тривалість життя людини після початку регулярного прийому наркотиків становить 7 років. Наркомани рідко доживають до 30-річного віку.

 

Дата публікації: 13.03.2013 | Кількість переглядів: 13159 | Детальніше...
«Слово, пісня, дума Кобзарева, – ви окраса й суть мого життя»/до 199-ї річниці від д.н Т.Г. Шевченка

Щовесни, коли тануть сніги

І на рясті просяє веселка

Повні сил і живої снаги,

 Ми вшановуєм пам’ять Шевченка…  

     "Він був сином кріпака, а став володарем у царстві духа. Він був кріпаком, а став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком, а вказав нові світи і вільні шляхи професорам і книжним ученим…" Ці слова наш видатний земляк Іван Франко адресував геніальному сину України Тарасу Григоровичу Шевченку.

      6 березня в приміщенні читальної зали  Галицької центральної бібліотеки відбулося засідання літературної вітальні на тему « Слово, пісня, дума Кобзарева, – ви окраса й суть мого життя», присвячене 199-й річниці з дня народження цього великого українського поета, прозаїка, художника, філософа.

Дата публікації: 11.03.2013 | Кількість переглядів: 15135 | Детальніше...
Результати конкурсу "Рыдна мово - диво калинове""

 

21 лютого в Україні відзначається Міжнародний день рідної мови. Кожна мова неповторна. Як не існує веселки без різнобарв’я кольорів, так не існує людства без барвистого вінка мов, однією з найкращих квіток якого є наша українська мова – державна мова України. Мова – це той інструмент, який єднає націю, народ в єдине  ціле. Як чудово, коли народ зберігає свою мову. Адже мова – це показник нації. Поки існує мова, існує народ. Дуже багато жорстоких літ і століть пережила наша невмируща мова, мужньо знісши і витерпівши наругу наймогутніших царських сатрапів та посіпак шляхетсько-панських і своїх посіпак. Повноцінне функціонування  української мови в усіх сферах суспільного життя – це гарантія збереження ідентичності української нації, політичної і держаної єдності України.

Згідно районної програми захисту і розвитку української мови на території Галицького району і до Міжнародного дня рідної мови 22 лютого 2013 року Галицькою ЦБ проведено другий районний огляд-конкурс читців «Рідна мова – диво калинове».

В конкурсі взяли участь 70 учасників – кращі користувачі бібліотек-філій Галицької ЦБС, учні Галицької гімназії, Бурштинського коледжу та Галицьких ЗОШ №1, №2.

 

Дата публікації: 27.02.2013 | Кількість переглядів: 13954 | Детальніше...
А мова українська, мов причастя…

   Свято рідної мови в Галицькій районній бібліотеці    

        Скільки теплих щирих слів сказано і написано про рідну українську мову! Вона сповна передає наші думки і почуття. Мова вміщує цілий світ людини з її захопленнями і розчаруваннями, радощами і тривогами.

20 лютого в читальній залі Галицької центральної районної бібліотеки відбулося свято, приурочене до Міжнародного дня рідної мови, який відзначається цього дня.

Ведучі Валерія Кузьмич та Денис Іванів, учні 6 (10) класу Галицької гімназії розповідали про історію свята, роль слова в житті людини, нелегкі часи, коли українцям заборонялось розмовляти, писати рідною мовою.

Дата публікації: 23.02.2013 | Кількість переглядів: 14978 | Детальніше...
Презентація книг та творчих робіт Володимира Михайловича Гловацького.

 

Не сутність у тому, яку дорогу ти обереш… - а лишень, як її пройдеш – ці  слова є життєвим кредом нашого земляка уродженця с. Тустань Володимира Гловацького – агронома, письменника-початківця, народного майстра.

7 лютого у прниміщенні читальної зали Галицької ЦБ для працівників бібліотечної системи району пройшла презентація книг Володимира Михайловича Гловацького «Хай святиться Ім΄я Твоє» та «Клич кревняків». На презентації були представлені графічні роботи, різьба та живопис автора, які вразили присутніх біблійними сюжетами, сюжетами із життя і є свідченням великої любові автора до рідної землі.

Відкрила презентацію бібліотекар краєзнавчого сектору Кривоніс Богдана Романівна, яка представила присутнім Володимира Гловацького і розповіла про його трудовий і творчий шлях.

Дата публікації: 11.02.2013 | Кількість переглядів: 13651 | Детальніше...
"Крути – біль і слава України "

                 

Бій під Крутами – це героїчна й водночас трагічна сторінка нашої історії. Тоді загинув цілий студентський  курінь, триста юнаків – цвіт української нації. Крути  - це Голгофа  українського студентства, української молоді,  це наша незагойна рана.

 

31 січня в читальній залі Галицької центральної бібліотеки було проведено літературно-музичну композицію  "Крути – біль і слава України ", присвячену загиблим під Крутами героям, які віддали  свої молоді літа в боротьбі за волю України. На заході були присутні учні 9-Б класу Галицької ЗОШ №1 (класний керівник  Сегін Надія Григорівна). 

 

Дата публікації: 31.01.2013 | Кількість переглядів: 14525 | Детальніше...
«Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг»

 

Історія будь-якого народу містить періоди, дати, які є вирішальними і доленосними в його житті. Такою датою для України стало 22 січня 1919 року – день ухвали Акту Злуки УНР і ЗУНР. Цій даті судилося  навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності.

Саме того зимового дня в золотоверхому Києві під перегук дзвонів Святої Софії було ухвалено рішення про об’єднання двох, розділених історичною прірвою, гілок українського народу. В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: «Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України». Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка.

 

Дата публікації: 25.01.2013 | Кількість переглядів: 13211 | Детальніше...
" Безсмерття правдивого слова"(75 років від дня народження Василя Стуса)

 

6 січня минуло 75 років від дня народження Василя Стуса – відомого  українського поета, блискучого перекладача, літературознавця, правозахисника, безкомпромісної людини, великого патріота і правдолюба..

   З цієї нагоди 16 січня  в читальній залі Галицької ЦБ  було проведено вечір пам'яті " Безсмерття правдивого слова". На заході були присутні учні 8-го класу Галицької ЗОШ №1 (класний керівник  Кудляк  Ганна Іванівна ).

     Працівники відділу обслуговування Марія Венгрин і Наталія Сєдова ознайомили присутніх із життєвим і творчим шляхом письменника. Поезію Василя Стуса декламували учні : Вікторія Ксьонзик, Марія Боївка, Денис Іванів.

 

 

Дата публікації: 17.01.2013 | Кількість переглядів: 14500 | Детальніше...
Шановні коллеги та користувачі нашої бібліотеки!

З Новим роком і Різдвом Христовим вітаємо:
Щастя, миру і здоров’я бажаємо!
Хай у вашому житті
Не метуть хурделиці,
Хай у щасті і добрі
 Все життя простелиться!
Хай удача і натхнення
Вас не залишає,
Щирість, радість і завзяття
Вам Бог посилає!

Дата публікації: 27.12.2012 | Кількість переглядів: 14361 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ][ 51 ][ 52 ][ 53 ][ 54 ][ 55 ][ 56 ][ 57 ][ 58 ][ 59 ][ 60 ][ 61 ]
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ