Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
«Він був пророком у своїй Вітчизні»

 Є люди, як зорі. Вони погаснуть, а світло від них ще довго-довго блукає всесвіті наших душ, нагадуючи кожному, хто ми, чого прийшли у цей світ…

Таким був на небосхилі   української історії В’ячеслав Чорновіл. Він жив усупереч багатьом істинам і таки став пророком у своїй Вітчизні.

24 грудня 2012 року минуло 75 років від дня народження відомого правозахисника, політика, журналіста, публіциста і громадського діяча, лауреата Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна, Державної премії України ім. Т. Шевченка, Кавалера ордена Ярослава Мудрого V ступеня, Героя України (посмертно) В’ячеслава Чорновола.

Його ім’я на початку 70-х років переказували пошепки з двору в двір, з душі в душу, з серця в серце. В кінці 80-х  воно зазвучало голосніше в кав’ярнях Львова, на сторінках київських газет. Воно вознеслося народною надією на малих і великих вічах на початку 90-х років.

Дата публікації: 26.12.2012 | Кількість переглядів: 12722 | Детальніше...
Літературна година "Творець української необарокової драми".

 

 

19 грудня  цього року минуло  120 років з дня народження Миколи Гуровича Куліша – видатного драматурга, публіциста,  редактора, талановитого військового,  розумного педагога.

        З цієї нагоди  20 грудня в читальному залі Галицької ЦБ було проведено літературну годину "Творець української  необарокової драми". На заході  були присутні учні 5 ( 9 ) класу Галицької гімназії      ( вчитель Щурик Ірина Богданівна ).

 

Дата публікації: 21.12.2012 | Кількість переглядів: 13967 | Детальніше...
Відлітають… журавлі у вирій… Вшанування Богдана Лепкого

 

У читальній залі Галицької центральної бібліотеки відбулося засідання літературної вітальні, присвячене 140-ій річниці від дня народження українського письменника, літературознавця, перекладача, публіциста, громадсько-культурного діяча Богдана Лепкого. У заході взяли участь директор Галицької ЦБС Любов Сєдова, завідувач дитячої бібліотеки Леся Мельницька, бібліотечні працівники Галина Петраш, Оксана Мединська, Марія Венгрин, Богдана Кривоніс, Наталя Сєдова, історик Марія Сохан, працівники Національного заповідника «Давній Галич» Марія Костик та Любов Бойко. Вони розповідали про життєвий і творчий шлях письменника, аналізували його твори, зокрема поезії, оповідання, трилогію «Мазепа» та ін.

Народився Богдан Лепкий 1872 року на хуторі Кривенький на Тернопільщині в родині сільського священика. Протягом восьми років (із 1878) мешкав у Бережанах у свого діда-священика і віце-маршалка Бережанського повіту Михайла Глібовицького. Навчався у Бережанській гімназії, у Віденській Академії мистецтв, Віденському та Львівському університетах. У Львові українську історію і літературу студіював під керівництвом М. Грушевського, О. Огоновського, І. Шараневича.

 

Дата публікації: 22.11.2012 | Кількість переглядів: 13299 | Детальніше...
«Лицар Листопадового чину».

Історія в особах сьогодні – один з провідних напрямків розвитку історичних досліджень в Україні. Адже саме їх життєвий  шлях, подвижницька діяльність втілюють в собі віковічні прагнення поколінь жили вільно на своїй землі, значною мірою уособлюють весь трагізм та героїчність історії українського  народу. В когорті борців – відомий громадсько-політичний і військовий діяч початку ХХ століття Дмитро Вітовський. Ім’я якого широко відоме громадськості, як людини, громадянина, сильної особистості.

До 125-річчя з від дня народження Д. Вітовського перед працівниками ТзОВ «Новинка» була проведена історична година «Лицар Листопадового чину», де присутні ознайомилися з життєвим шляхом              Д. Вітовського і літературою про нього.

Дата публікації: 07.11.2012 | Кількість переглядів: 14051 | Детальніше...
«Впаду лебідкою в траву, свої пісні лишивши людям».

 

17 жовтня 2012 р. минуло 65 років з дня народження Орисі Яхневич, поетеси  з Городенківського району Івано-Франківської області, неординарної особистості сильної духом жінки, котра як ніхто інший вміє радіти життю.

Вона прекрасно розуміє душу людини, її поезія сповнена вірою, любов’ю і оптимізмом.

Незважаючи на тяжку хворобу, вона постійно в творчому пошуку. З 1962р. по 2012р. з-під її пера вийшли поетичні книжки «Життя всміхається через вікно», «Я іду», «Путь», «Сонце і гроза», «Нескорена», «Тепло», «Любистка», «Чари любові», «Ще не вечір», «Молімось», «Горіння». За свої вірші поетеса удостоєна премій ім. Тараса Мельничука, ім. Леся Мартовича, ім. Григорія Никофорука. Є членом національної спілки письменників України з 1985 р.

 

Дата публікації: 02.11.2012 | Кількість переглядів: 17046 | Детальніше...
Зустріч з письменниками літературної молодіжної студії "Нобель".

2002 року в місті Івано-Франківську діє літературна молодіжна студія  «Нобель». Її керівник – відома українська поетеса і перекладачка Галина Петросаняк . За 10 років студію відвідало близько 20-ти молодих літераторів, людей різноманітних професій, закоханих  в художнє слово.

З нагоди ювілею студії твори найкращих зібрано до антології «Дайте! Нобелівську премію українським письменникам!»

25 жовтня цю антологію перед галичанами презентували молоді талановиті поети: Василь Карп’юк, Христина Котерлін, Ярослав Голодюк.

Дата публікації: 29.10.2012 | Кількість переглядів: 13760 | Детальніше...
«Пам’ятає про вас Україна й не забуде ще сотні віків»

  Вони у битві чесно полягли,

А іншого ні вибору , ні змоги,

Вони загинули, але перемогли,

Бо віддали життя для перемоги…

Українська  Повстанська  Армія – озброєне крило Організації українських  націоналістів. Налічувала більше 100 тисяч осіб. Діяла  з осені 1942 року на Волині, на Поліссі, в Галичині та Північній Буковині, а також на інших землях України.  Армія  воювала 10 років без держави проти польських партизанів, нацистських військ, московських окупантів та військ НКВД.

З 1943 по 1950 роки головним Командиром УПА був генерал Роман Шухевич. Армія організовано діяла до 1953 року, а окремі вогнища спротиву вели боротьбу впродовж 1950-1960 р.р. Повстанці мали підтримку серед сільського населення. В кожному селі були станичні (здебільшого дівчата), які передавали їм одяг, продукти, відомості про окупантів.

Дата публікації: 15.10.2012 | Кількість переглядів: 13450 | Детальніше...
"Ярослав Осмомисл – мудрий і могутній правитель".

 

Є в історії постаті, життя і діяльність яких визначальні для того чи іншого періоду нашої минувшини. Середньовічний час розквіту Галицької держави на провідну роль висунув князя Ярослава Володимировича, який за свою державницьку мудрість був прозваний у народі Осмомислом.

Постать цього галицького правителя на історичному тлі є цікавою і неординарною. Адже саме він на тому фундаменті, що заклав його батько Володимирко, звів міцну і сильну споруду своєї держави - мирної, стабільної, військово незалежної і дипломатичної. У цьому і є велич Осмомисла, в ті часи, коли визначальну роль у суспільних відносинах відігравала сила, поставити на перше місце розум могла тільки людина непересічна, харизматична. 

Дата публікації: 11.10.2012 | Кількість переглядів: 14661 | Детальніше...
Вітаємо

 

Шановний п.  Ярославе! Колектив Галицької ЦБ щиро вітає Вас із ювілеєм.  

 

Ювілейне свято – вагоме і благодатне: по вінця маєте досвіду, добірний сніп добрих справ, невичерпну криницю наснаги і бажання трудитися для людей і рідного краю. Нехай міцне здоров’я, благополуччя, вдача, злагода коронують славний ювілей! Нехай і надалі Ваш шлях буде щедрим, добрим, багатим, успішним, захоплюючим з новими звершеннями й перспективами!

Хай обминають дім Ваш тривоги,

Цвітом і рястом проляжуть дороги,

Щоб серце завжди зігрівало тепло,

Щоб завжди в душі панувало добро.

 

Дата публікації: 16.08.2012 | Кількість переглядів: 13714 | Детальніше...
Засідання круглого столу "Закон, який змінив державу"

 "Закон, який змінив державу"

Жити за законом – визначальна сутність демократії. Жити за Основним Законом - означає  підпорядковувати всю правову базу країни Конституції, яка є наріжним каменем державотворення.  Український конституціоналізм має глибоке національне коріння з часів Київської Русі, Козацької республіки, УНР. Але лише за нашої доби вдалося зібрати всі засадничі ідеї державного будівництва, об’єднати їх з принципами європейської демократії і 28 червня 1996 року на п’ятій сесії Верховної Ради ухвалити Конституцію суверенної незалежної держави.

З приводу 16-ї річниці прийняття Конституції України 27 червня у приміщенні читальної зали Галицької ЦБ відбулося засідання круглого столу під назвою «Закон, який змінив державу». В ході жвавої дискусії були розглянуті такі питання:

1.      Наскільки наш Основний Закон відповідає європейським демократичним стандартам?

2.     Якими положеннями Конституції ми можемо пишатися?

3.     Актуальність 10-ї статті Конституції України на сьогоднішній день.

4.     Чи потрібно змінювати Конституцію і які положення варто вдосконалити?

Дата публікації: 27.06.2012 | Кількість переглядів: 13205 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ][ 51 ][ 52 ][ 53 ][ 54 ][ 55 ][ 56 ][ 57 ][ 58 ][ 59 ][ 60 ][ 61 ]
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ