Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
"Діти - майбутнє України"

 

Діти – майбутнє України

 

З початку ХХ століття людство все більше уваги звертає на проблему захисту прав дитини, адже до того вважалося, що інтереси дітей природним чином співпадають з інтересами батьків, більше того, батьки краще знають, чого потребує дитина, тому виділяти дітей у окрему категорію громадян немає потреби.

У 1902 році   Гаазька конференція з міжнародного приватного права визнала, що «інтереси дитини» є важливим критерієм в конвенціях по захисту меншин.

У 1919 році Міжнародна Організація Праці прийняла Конвенцію, яка обмежувала мінімальний вік робітників. Слід відзначити, що цей документ діяв у міжнародному масштабі. І, нарешті, у 1924 році у Женеві було прийнято Декларацію, яка стала першим міжнародним правозахисним інструментом, спрямованим безпосередньо на дітей.

 

Дата публікації: 06.06.2012 | Кількість переглядів: 12599 | Детальніше...
Перемога - це великий день.

Масові заходи Галицької ЦБ

  проведені до Дня Перемоги.  

  

Історична година

«Повік ті дні із пам'яті не стерти».


Книжкова виставка

Перемога – це великий день. Він пам’ятник загиблим, нагорода живим.

Дата публікації: 11.05.2012 | Кількість переглядів: 12854 | Детальніше...
«Архипастер, патріот, мученик»

 

 25 березня минає 145р. з дня народження Блаженного Мученика Григорія Хомишина, Єпископа Станіславівського (1867-1945р.р.), який понад 40 літ як добрий пастир доглядав доручений йому Господом Божий люд.  

Народився у бідній селянській родині на надзбручанському Поділлі, він пройшов велетенський тернистий життєвий шлях. Здобувши блискучу богословську освіту, Владика Григорій дійшов до вершин духовного служіння та соціального становища, але завжди залишався скромним, повністю відданим Божій волі та служінню своєму поневоленому народові.

 

Дата публікації: 23.03.2012 | Кількість переглядів: 14063 | Детальніше...
Відзначення 198-річниці від дня народження Т.Г. Шевченка в Галицькій ЦБ.

 

«Тарасе наш, твої слова нетлінні,

Що в «Кобзарі» лишив ти в спадок нам,

На вольній нашій, славній Україні

Звучатимуть як заповіт синам».

Активну участь у відзначенні 198-річниці від дня народження  Т.Г. Шевченка прийняла Галицька ЦБ.

В читальній залі організовано розгорнуту книжкову виставку літератури під назвою

«Ти дав нам силу рвать кайдани

І кров’ю правду окропить,

Твоє ім’я не перестане

І нашим правнукам служить».

6.03.12р. проведено літературний вечір

«Через роки, через віки

Ми чуєм голос твій, Тарасе»

В програмі вечора: вступ, прочитано такі твори поета: «Розрита могила», Холодний Яр,  «Сон», «І мертвим і живим і ненародженим землякам моїм…», «Думка», «Тополя», «Утоплена», «І золотої і дорогої» та інші.

 

Дата публікації: 12.03.2012 | Кількість переглядів: 13460 | Детальніше...
Результати районного конкурсу "Рідна мово моя, українська"

        Кожному у дар Божий дана мова. Саме завдяки їй ми можемо порозумітися, переказати свої почуття, переживання. За допомогою мови бережемо свою історію, передаємо нащадкам національні скарби свого минулого і сучасного. Відзначаючи це свято,центральною бібліотекою організовано і проведено 23-24 лютого районний конкурс «Рідна мово моя, українська». В конкурсі взяли участь 53 учасники – кращі користувачі бібліотек-філій Галицької ЦБС, учні Галицької та Бурштинської гімназій та Галицької ЗОШ №1 . Журі , у складі Іваськів М.М. – завідувачки відділу культури, Сєдової Л.П. – директора Галицької ЦБС, Білик О.М. – головного методиста ЦБ підвівши підсумки конкурсу, визначило переможців у таких номінаціях:...

 

Дата публікації: 01.03.2012 | Кількість переглядів: 14029 | Детальніше...
Міжнародний день рідної мови

 

Мово моя, княгине,

Кращої в світі немає.

Жайвором слово лине,

Під небесами співає.

Л. Бойко

21 лютого увесь світ відзначав Міжнародний день рідної мови, який був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в листопаді 1999року, а офіційно відзначається з 21 лютого 2000 року.

І ми українці у цей день вшановуємо свою рідну мову, яка визнана поряд з італійською, французькою і перською однією з найкращих,  наймилозвучніших, найбагатших мов світу.   

 

Дата публікації: 22.02.2012 | Кількість переглядів: 12269 | Детальніше...
Година духовності "Ісповідник віри між Сходом і Заходом"

 

17 лютого – 120 років від дня народження Блаженнішого Патріарха Йосифа Сліпого. 2012 р. проголошений роком пам'яті цього великого сина УКГЦ.

Він не був ні політичним діячем, ні членом підпілля, але й не співпрацював з ворогами свого народу, не ставив опір радянській адміністрації, ні Російської Православній Церкві, бо цього йому не дозволяв його сан. І все ж таки його позбавили волі, засудили на довготривалий термін, депортували на заслання. 18 років найбільш продуктивного віку йому забрали репресії, тюрми, концтабори, заслання. За що? За вірність українській Греко-Католицькій Церкві, за те, що очолював церкву, яку традиційно в російській історіографії називають не інакше як «уніатською», яку послідовно переслідують, бо вона стоїть на перешкоді русифікації українського народу.

 

Дата публікації: 20.02.2012 | Кількість переглядів: 13177 | Детальніше...
«Не гоїть рани біль Афганістану»

 

Не гоїть рани біль Афганістану

Він і понині ще вогнем пече,

Ятрить нам спомин «чорного тюльпану»,

Сльозами матерів, сиріт зове

Щороку 15 лютого в день величного свята – Стрітення  Господнього, наш народ відзначає річницю виведення військ з Афганістану. Цього року – це 23 річниця від дня, коли покинув афганську землю останній радянський солдат. Тоді закрилася остання сторінка героїчного і трагічного літопису боїв. Перестали йти похоронки з Кандагару і Гардесу, Джалалебаду і Кабулу.

Правда про афганську війну… Вона різна. Здебільшого хвороблива і гірка. Афганська війна… брудна, ніким і нікому неоголошена… А хіба війни можуть бути чистими? Кожна із них несе смерть, інвалідність, одягає у смуток тисячі сердець, сповнена материнським довічним смутком і болем. У війни холодні очі. У війни свій відлік, своя безжалісна арифметика.

І ми маємо про це пам’ятати.

 

Дата публікації: 15.02.2012 | Кількість переглядів: 12774 | Детальніше...
"Євген Гребінка – не тільки байкар"

 

2 лютого минуло 200 років від дня народження українського письменника, відомого байкаря, автора прозових творів і популярного романсу «Очі чорнії» Євгена Гребінки.

У Галицькій центральній бібліотеці відбулося засідання літературної вітальні, присвячене цій події. У заході взяли участь директор Галицької ЦБС Любов Сєдова, заступник директора по роботі з дітьми Олеся Мельницька, головний бібліотекар відділу обслуговування Галина Петраш, бібліотекар цього відділу Наталя Сєдова, бібліотекар сектора краєзнавчої літератури Богдана Кривоніс, бібліограф Галицької ЦБС Оксана Мединська, інші працівники бібліотеки, а також завідувач інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника «Давній Галич» Любов Бойко, завідувач історичного відділу НЗДГ Марія Костик, секретар Галицького відділення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Марія Сохан. Учасники літературної вітальні розповідали про найприкметніші події життя письменника, аналізували його творчість, зокрема байки, повісті «Кулик» (1840 р.), «Записки студента» (1841 р.), «Ніжинський полковник Золотаренко» (1842 р.) та ін.

 

Дата публікації: 08.02.2012 | Кількість переглядів: 13399 | Детальніше...
"Крути - час вибору і слави"

 

27 січня в читальній залі Галицької центральної бібліотеки відбувся вечір-спомин «Крути – час вибору і слави» (до 94-ї річниці бою під Крутами). Підготували  його учні Галицької гімназії (педагог-організатор Марія Непийвода).

Відкрили захід поетичними рядками гімназисти Ілона Магдій і Любомир Смук. За «круглим столом» вели дискусію на тему героїчної боротьби, подвигу, життя і смерті такі персонажі: поет (Микола Гева), філософ (Богдан Макарчук), історик (Михайло Качанський), богослов (Назар Клепач), художник (Вікторія Лесів), скептик (Владислав Гатеж).

 

Дата публікації: 01.02.2012 | Кількість переглядів: 12964 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ][ 35 ][ 36 ][ 37 ][ 38 ][ 39 ][ 40 ][ 41 ][ 42 ][ 43 ][ 44 ][ 45 ][ 46 ][ 47 ][ 48 ][ 49 ][ 50 ][ 51 ][ 52 ][ 53 ][ 54 ][ 55 ][ 56 ][ 57 ][ 58 ][ 59 ][ 60 ][ 61 ]
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ