Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Всесвітній день книги та авторського права.

Всесвітній день книги та авторського права  — відзначається щорічно 23 квітня, починаючи з 1996 року.

Уперше спробу пов'язати 23 квітня з книгами було зроблено 1923 року продавцем книг у Каталонії (Іспанія). Початкова ідея належаала валенсійському письменнику Вісенту Клавелу Андресу, який запропонував у такий спосіб вшановувати письменника Мігеля де Сервантеса, спочатку 7 жовтня, в день його народження, а потім — 23 квітня, у день його смерті.

У 1995 році ЮНЕСКО вирішило святкувати Всесвітній день книги та авторського права 23 квітня, оскільки цей  день є датою смерті Вільяма Шекспіра та Інки Ґарсіласо де ла Веґи, а також днем народження декількох інших видатних авторів, таких як Моріс Дрюон, Халлдор К. Лакснесс, Володимир Набоков, Жозеф Пла і Мануель Вальєхо .  Історично збіглося так, що  Шекспір і Сервантес померли 23 квітня 1616 р., — але не в той самий день, тому що на той час Іспанія послуговувалася григоріанським календарем, а Англія — юліанським. Сервантес фактично помер на 10 днів швидше за Шекспіра.

Всесвітній день книги та авторського права було проголошено на 28-й сесії ЮНЕСКО 15 листопада 1995 року (Резолюція № 3.18). Рішення прийняте з метою просвіти, для подальшого розвитку усвідомлення культурних традицій, а також з урахуванням того, що книги є найвагомішим засобом поширення знань та найнадійнішим способом їхнього збереження.

 У світі існує безліч пам’ятників, причому не тільки в Україні, але і в інших країнах. Отже пропонуємо вам ознайомитися з деякими з них.

«У чарівний світ розкритої книги всім доступний вхід» (М. Гафурі)

Існує безліч пам’ятників у вигляді розкритої книги.

Також є досить велика кількість памя’тників, схожих один на одного, при цьому знаходяться вони в різних країнах та мають свою історію.


Історія читання і книжкових пам’яток велика і різноманітна. Серед них є смішні і милі, змушують усміхнутися. Є екзотичні і несподівані, що змушують задуматися. Ці кам’яні статуї виникали в залежності від того, яка фантазія приходила в голову скульпторів, які у них виникали асоціації та образи. Цих милих шедеврів в світі існує безліч, давайте поглянемо на них.

Читайте! Нехай не буде жодного дня,

коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги.  

Отже, давайте користуватися книгами, захоплюватися та вивчати їх.

Тож запрошуємо усіх бажаючих до нашої книгозбірні.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ