Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Рідного слова мелодія.

28 квітня в Галицькій центральній бібліотеці після тривалого періоду жорстких карантинних обмежень відбувся поетичний альбом «Рідного слова мелодія», присвячений творчості учасників літературно-мистецького об'єднання «Нащадки Митуси» – в травні цього року виповнюється 15 років з часу його утворення.

Про події, що передували появі в Галичі цього товариства розповіла голова літературно-мистецького об'єднання «Нащадки Митуси» Любов Бойко. Любов Ярославівна пригадала, як працювала в газеті «Галицьке слово», готувала до друку літературну сторінку «Акорди Митуси», до якої дописували не лише галичани, а й автори з Тернопілля, Львівщини, інших областей. З 1995 р. літератори гуртувалось навколо газети «Дністрова Хвиля», що виходила в Національному заповіднику «Давній Галич». Тут також періодично публікувались поетичні і прозові твори наших краян – на літературній сторінці «Нащадки Митуси». Саме під такою назвою і побачив світ літературно-мистецький альманах у 2006 р. Свою творчість презентували 20 наших краян. Пізніше майже всі видали по одній або кілька власних збірок. У 2016 р. вийшов ще один збірник –  «Муза не мовчить».

Активний учасник Галицького літературно-мистецького об'єднання «Нащадки Митуси», краєзнавець Іван Драбчук розповів про свої творчі здобутки і поділився планами на майбутнє. В доробку автора – два десятки книжок: поетичні збірки, історичні нариси, краєзнавчі розвідки. Зараз Іван Васильович працює над дослідженням про відомі галицькі родини. 

Директорка Галицької ЦБС Іванна Сорочинська-Городецька розповіла про діяльність Галицької центральної бібліотеки та її філіалів у 12-и селах громади. В кожному бібліотечному закладі працюють товариства, гуртки, де дорослі мешканці, молодь міста чи села, школярі, крім того, що позичають книжки, мають змогу займатись улюбленим заняттям – вишивати, виготовляти різноманітні вироби з паперу, ниток тощо. Іванна Василівна гуртує навколо себе талановиту молодь, що навчається азів сценічного мистецтва у драматичному гуртку. Нещодавно в Народному домі с. Залуква глядачі мали змогу побачити на сцені «Хресну Дорогу» у виконанні самодіяльних артистів.

Заступник директора Галицької ЦБС по роботі з дітьми Тетяна Гусак вважає, що потрібно всіляко залучати дітей  до читання, «відривати» їх від екранів комп’ютерів і смартфонів, адже книжку ніщо не замінить. Часто трапляється, що діти не вміють добре читати, бо батьки на роботі або за кордоном, а бабусям-дідусям зручно, коли дитина бавиться телефоном і не заважає. У міській дитячій бібліотеці є багато нових цікавих книжок, які чекають на своїх маленьких читачів.

Бібліотечні працівниці Марія Венгрин, Богдана Кривоніс, Галина Петраш, Тамара Перекліта розповіли про творчі засідання літературної вітальні «Джерело», незабутні зустрічі за круглим столом у читальному залі бібліотеки, добрими словами пригадали тих, хто відійшов у засвіти, прочитали улюблені вірші галицьких авторів.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ