Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Коваль Ігор Михайлович – відомий прикарпатський історик, краєзнавець.

2 роки тому перестало битися серце чудової людини невтомного дослідника історії Давнього Галича Ігоря Коваля. Любимо, шануємо, пам’ятаємо.

Ігор Коваль народився 28 липня 1960 р. у с. Реклинець Сокальського району, Львівської області.

З 1967 по 1975 р. навчався в Реклинецькій восьмирічній школі, а в 1975 по 1977 рр. Великомостівській СШ. Протягом 1977 – 1982 рр. здобував освіту на історичному факультеті Львівського державного університету ім. І. Франка (тепер Львівський національний університет ім. І. Франка). Університет закінчив з відзнакою і отримав фах викладача історії та суспільствознавства.

У 1982 - 1984 рр. проходив військову службу в м. Надвірна Івано-Франківської області, був на посадах командира взводу і роти.

Учень видатних археологів професора Вітольда Ауліха та професора Миколи Пелещишина. Від часів студентської лави постійний учасник археологічних експедицій на теренах давнього Галича під керівництвом В. Ауліха.

З 1989 р. працював у Галичі й районі кореспондентом газети "Прапор Перемоги" (1985 – 86), старшим науковим співробітником Крилоського краєзнавчого музею, вчителем історії Бринської ЗОШ (1985), директором Вікторівської (1986 – 88) та Крилоської ЗОШ (1988 – 90).

У 1990 р. був обраний депутатом Івано-Франківської обласної ради. В цей час був призначений завідувачем відділу освіти Галицької РДА (1990 – 96). В 1996 – 97 рр. працював заступником директора Крилоської ЗОШ І-ІІІ ст., а в 1997 – 99 рр. заступником генерального директора Національного заповідника «Давній Галич».

Від 1999 р. його творча діяльність пов'язана з Івано-Франківськом. В 2000 – 02 рр. працював заступником начальника обласного управління освіти і науки Івано-Франківської облдержадміністрації; головним спеціалістом цього ж управління (2002 – 04). В 2000 р. очолював обласне об’єднання ВУТ «Просвіта».

На академічній роботі: з 1999 р. як старший викладач кафедри релігієзнавства, а в 2007 р. доцент кафедри релігієзнавства, теології та культурології філософського факультету Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника (далі ПНУ ім. В. Стефаника), паралельно читаючи спецкурси в богословських академіях Івано-Франківської єпархії УГКЦ та УПЦ. Викладав наступні дисципліни: «Історія світових релігій», «Історія релігій», «Історія української культури», «Іконологія», «Джерелознавство християнства», «Релігійна археологія», «Релігієзнавство». Був академнаставником, керівником музейно-архівної практики.

Його науково-дослідна робота була спрямована на дослідження актуальних проблем церковної археології Галицько-Волинської Русі Х – ХІV ст., науковим персоналіям, висвітленню яскравих сторінок з історії українського церковного мистецтва

2007 року захистив кандидатську дисертацію "Наукова та громадська діяльність Ярослава Пастернака (1913 - 1969 рр.)", науковий керівник професор, доктор історичних наук Володимир Грабовецький.

Упродовж 1993-2015 рр. приймав участь в більш як 30 Міжнародних наукових конференціях, чисельних загальноукраїнських та регіональних наукових форумах. Із досліджуваною науковою проблематикою виступав у місцевих та загальноукраїнських засобах масової інформації.

З 2016 по 2018 р. навчався в докторантурі Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника, працював над темою докторської дисертації "Середньовічний Галич як столиця держави Ростиславовичів та Романовичів".

В останні роки працював на посаді керівника гуртка «Археологічне краєзнавство» (м. Галич, 2018) і виконував обов’язки практичного психолога в Бурштинському енергетичному коледжі (2019). В останньому році життя був науковим працівником науково – дослідного відділу Національного заповідника «Давній Галич».

В родинному житті з дружиною Ольгою виховав трьох дітей – Наталію, Михайла та Мар’яну, був добрим дідусем для своїх внуків.

Автор і співавтор понад 10-ти книжок і понад 100 наукових статей, зокрема "Ярослав Пастернак — дослідник старожитностей України" (2006 р.), "Євангеліст Лука з княжого Галича" (2009 р.), "Сучасна археологія княжого Галича і Галицької землі" (2015 р.), "Вітольд Ауліх та археологічні студії княжого Галича" (2016 р.), "Галицькі фрески і мозаїки" (2017 р.), «Сапогів» (2018). Відомий, як автор і в колективних монографіях, навчальних посібниках та методичних рекомендаціях.

Лауреат обласної краєзнавчої премії ім. В.Полєка (2012), загальноукраїнської премії краєзнавців України ім. академіка Петра Тронька (2018 р.). Член Національної спілки краєзнавців України.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ