Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Історичний екскурс «Гетьман Іван Мазепа та його доба».

Більше двох століть кожен рік, у першу неділю великоднього посту в усіх державах Російської імперії з амвона проклинали гетьмана України Івана Мазепу, проголошували йому анафему. У радянські часи його ім'я згадувалося тільки з лайливими епітетами, а образ його змальовувався виключно чорною фарбою.

Державний діяч, політик, вправний дипломат тодішньої Європи, полководець і водночас поет, у поезії якого найсильнішими були патріотичні мотиви та уболівання за долю України, - таким сьогодні ми знаємо цього гетьмана. Різноманітна природна обдарованість поєднувалася в ньому з високою освіченістю.

Іван Мазепа впродовж усього свого життя намагався зробити з України європейську державу, вирвати її з-під московського ярма, реалізувати велику ідею незалежної самостійної Української держави, підняти й зміцнити значення й престиж гетьманської влади. Протягом трьох століть ця ідея жевріла в серцях найкращих синів і дочок українського народу. Жодний із гетьманів не зробив так багато, як Мазепа для розвитку культури та духовності українського народу.

У березні 2019 року Івану Мазепі виповнилося б 380 років. Цій знаменній події було приурочено історичний екскурс «Гетьман Іван Мазепа та його доба».

Захід підготували і провели завідувач історичного відділу Національного заповідника «Давній Галич» Марія Костик спільно з працівниками обслуговування Галицької центральної бібліотеки. На заході були присутні бібліотечні працівники району.

Марія Костик розповіла про невідомі факти з життя, громадської і політичної діяльності цієї видатної постаті нашої історії. З літературою на задану тему присутніх  ознайомила бібліотекар читального залу Галицької центральної бібліотеки Галина Петраш.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ