Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Година історичної пам’яті «Не згасне пам’яті свіча».

Історію неможливо повернути назад. Але необхідно розповісти про неї всю правду. Історія нашої Батьківщини, на жаль, має  й сумні сторінки. Україна – це країна пісні й краси. Україна в роки Голокосту – це країна смерті. Смерті безневинних…

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій постановила, що з цього дня щорічно 27 січня буде проголошено Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту. Цей день був обраний тому, що  27 січня 1945 р. війська Радянської Армії звільнили перший, найбільший з німецьких концтаборів Освенцім.

Вшановуючи в цей день пам'ять шести мільйонів жертв Голокосту, серед них ми із скорботою згадуємо сотні тисяч розстріляних, закатованих і знищених на території України у ті страшні роки євреїв, українців, поляків, французів, італійців, чехів, сербів.

У цей день, ми вшановуємо тих, хто вижив в нелюдських умовах, висловлюємо слова співчуття рідним і близьким усіх загиблих від рук нацистів у роки Другої світової війни.

Ми схиляємо голови перед тими, хто, ризикуючи життям, рятував від фашистської розправи приречених. Чи не найбільше з них саме українців (2363) удостоєно почесної єврейської відзнаки «Праведник народів світу».

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту 26 січня у приміщенні читального залу Галицької ЦБ пройшла година історичної пам’яті на тему: «Не згасне пам’яті свіча», яку підготували та провели працівники бібліотеки Надія Королевич, Лідія Мацькевич та Галина Петраш.

Неприпустимо, щоб людям коли-небудь знову довелося пережити злодіяння, подібні тим, які творилися під час Голокосту. Лише спільними зусиллями можна запобігти геноциду і покласти край безкарності. Розповідаючи новим поколінням про цей жахливий епізод у нашій історії, ми допомагаємо відстоювати людську гідність для всіх.

     Та світ і нині, і в близькому та далекому майбутньому має пам’ятати історії цих людей. Аби більше ніколи не допустити подібного, об’єднатися в рішучому прагненні запобігти геноциду та іншим тяжким злочинам.

Надія Королевич,

бібліотекар Галицької ЦБ

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ