Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Урок історичної правди «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ».

І знов, у котрий це вже раз,

Зійшлися ми в одній родині,

Щоб пом'януть той славний час,

Коли в офіру батьківщині

Себе принесли кращі з нас.

Нема любові понад ту,

Що окропила кров'ю Крути,

І ту гарячу кров святу

Повік Вкраїні не забути.

Берестечко, Лисоня, Крути… Все це трагічні сторінки нашої історії. Бій під Крутами займає серед них особливе місце. Там на бій з жорстоким ворогом стали юнаки, які ніколи в руках і зброї не тримали, - студенти Київського університету Святого Володимира та учні гімназії імені Кирило-Мефодіївського братства. Їх було триста. І вони поклали голови за волю України.

Бій відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути, між 6000 досвідчених вояків, матросів Балтійського флоту та жменькою молодих борців за волю України. Крутянці протягом п’яти годин стримували наступ багатотисячного загону ворога. В бою під Крутами полягло 300 юнаків і 10 старшин.

Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежність. Вони поклали свої голови за визволення Вітчизни, і вона збереже про них вдячну пам'ять.На Аскольдовій горі, у спільній могилі було поховано юних героїв.

Чин молодих героїв Крут, як естафету поколінь підхопили наші сучасники. Минулоріч, саме в січневі дні, найкращі з нас вмирали на Майдані. А далі нащадки Муравйова перейшли до відкритого терору. Від рук убивць, з волі Путіна досі гинуть діти, юнаки, жінки, літні люди під Волновахою та в Маріуполі. На поклик Вітчизни знову стали її вірні сини і дочки, новітні крутянці. Тож сьогоднішній день є ще й днем подвигу та безкрайньої любові до України, заради якої ми готові повторити чин Героїв Крут.

З цієї нагоди вчитальному залі Галицької ЦБ було проведено урок історичної правди «Ніколи Україні не забути цих юних душ нескорений політ». Ведучі заходу Лідія Мацькевич та Надія Королевич вкотре згадали трагічні події січня 1918 року. Вірші про подвиг героїв-крутянців декламували Наталія Сєдова, Тетяна Куриляк, Анна Балка.

На закінчення присутні вшанували пам'ять Героїв Крут хвилиною мовчання. Проілюструвала захід викладка літератури на задану тему.

                                                                                         Надія Королевич, бібліотекар відділу            обслуговування Галицької ЦБ

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ