Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Закодована енергія доброго світла. З презентації поетичної збірки Оксани Кузів «В закапелках душі»

В закапелках душі надхмарної,

В закамарках думки надвільної,

Я літатиму понад хмарами

І у серці завжди буду вільною.

Відчиняєш комірчину її душі, а там – повно-повнісінько всього: і радість буття, і біль, і тихе щастя, і гірка сльоза…  Та найбільше, мабуть, її – Любові до всього сущого. Господоньку, так це ж цілісінький скарб, битком наповнений думками, ідеями та мріями, котрі заховані так далеко від людських очей!

         Мозок витягає їх зі сховку, як дорогоцінне серцю надбання… Приміряє… нині одне зодягне, завтра – інше… І кожне з них – наче нове… Хоча, ні, – призабуте старе, що личить і новому дню…

Отак, виймаючи із закапелків душі себе, зодягаючи у слово, аби і ви могли зазирнути у її сутність, пише Оксана Кузів.

Вона народилася у місті Бурштин. Сьогодні  живе і працює в Івано-Франківську. Закінчила Львівський державний університет ім. І. Франка за спеціальністю викладач української мови та літератури.  Працювала літературним редактором у газеті «Салон-плюс», коректором в обласних газетах «Івано-Франківський оглядач» та «Вечірній Івано-Франківськ»,  кореспондентом у Богородчанському часописі «Слово народу». Член НСЖУ з 2013 року.

ЇЇ літературний дебют відбувся  2014 року, коли побачила світ книжка прози  «Адамцьо», яка була визнана  «Книжкою року у молоді Прикарпаття, 2014 р.». А цими днями в картинній галереї Національного заповідника «Давній Галич»  відбулася презентація  дебютного видання у царині поезії, збірки віршів «В закапелках душі».

Понад дві сотні віршів, а точніше 221, налічує збірка. І кожен поетичний рядок тяжіє до духовно-релігійного, молитовного контексту,  де пережитий нею біль стає духовним віршем, світлом, а не чимось суто матеріальним, вторинним, сурогатом грубих енергій.

Впродовж всієї зустрічі, до організації якої долучились працівники Заповідника, Центральної районної бібліотеки та вчителі української мови і літератури загальноосвітніх шкіл району поетеса ділилася не болем, а тихим і добрим світлом, яке сіє між людьми. І  тим, хто здатен побачити, відчути його, –  ставало світліше, бо ближче до віри, надії, любові, до Всевишнього.

І щирими були слова подяки за зустріч висловлені  завідувачем методичного центру відділу освіти районної державної адміністрації Оксаною Совин та ведучими – директором Районної ЦБС Іванною Сорочинською та завідувачем  науково-освітнього відділу Заповідника «Давній Галич» Ярославом  Поташником.

Поетична збірка О. Кузів «В закапелках душі» щойно побачила світ та вже знайшла своїх  пошановувачів.  І якщо ця книжка потрапить до рук читачеві, скажу словами автора  передмови поета Ігоря Павлюка «…для щастя потрібно дуже мало: усвідомити – що ти щасливий. Тому читайте її вголос».

 

Ярослав Поташник

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ