Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Вечірні читання «Кобзаря»

Весна. Привітна і щедра подарувала Україні Пророка. Ім’я дала йому рідна мати  – Тарас, що означає бунтар. Він прийшов на світ, коли, ще скутий кригою, сивів у берегах Дніпро. Та найкращий і найцінніший скарб лише по смерті дала йому доля – невмирущу славу, яку у мільйонів людських сердець щодень по-новому збуджують його твори.

Слово поета, його пісні і думи росли з глибинного кореня народу і первісної чистоти духу. І заяскравіли вони мудрістю пророка і поетичним ясновидством, а його вогняний знак виписав на небеса вічності праведні письмена: Мати й Україна.

         Саме із словом Великого Кобзаря до його пам’ятника у місті Галичі прийшли галичани вечірньої пори 10 березня, щоб вшанувати його пам’ять величним словом шевченкової поезії.

Цього весняного вечора з ініціативи Центральної районної бібліотеки та Національного заповідника «Давній Галич», при підтримці Галицької гімназії, Галицької загально-освітньої школи №1, Центру дитячої та юнацької творчості і Галицької філії Союзу українок вперше у нашому місті відбулася поетична акція «Вечірні читання «Кобзаря», до участі в якій долучилося півтора десятка читців, дорослих і малих, і навіть зовсім юних, а це Христинка Кушнір та Тарас Скрентович.

Виконанням поезії Шевченка приємно подивували Вероніка Заворотна, Христина Гнатюк, Анастасія Кушнірюк, Наталія Фурман, Олег Гринечко, Владислав Заворотний, Віталія Криса, Аліна Підгайна, Адрій Рибчак, Юлія Микульська, Володимира Басараб, Ярина Квасній, а також Валентина Воробій.   Більшість з виконавців вихованці Ніни Сегін та Марії Грицик, які доклали чимало зусиль і свого таланту, щоб юне покоління галичан на повну силу відчуло велич поезії Кобзаря, пройнялося його думкою і любов’ю до України.

Минатимуть роки, спливатимуть віки, а Тарас Шевченко залишатиметься у пам’яті нащадків, бо є й буде Україна, і народ український, який пам’ятає його заповіт.

Організатори акції висловлюють щиру вдячність директору Централізованої районної бібліотечної системи Іванні Сорочинській, завідувачу науково-освітнього відділу Національного заповідника «Давній Галич» Ярославу Поташнику та вчителям української мови і літератури Галицької загальноосвітньої школи №1 і Галицької гімназії.

Працівниками Галицької центральної районної бібліотеки в фоє Галицького НД, організовано виставку "Тарас  Шевченко в галицькій  вишиванці".

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ