Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

«Дитина та її права».

Люди різних національностей, різних можливостей, різних віросповідань і різного кольору шкіри мають рівні права.

Права людини починаються з прав дитини. Це підтверджено в Конвенції про права дитини. Цей документ створено для того, щоб захистити дітей і надати їм якнайкращі умови для розвитку та реалізації прав. А ще в 1949 році, на сесії Міжнародної демократичної федерації жінок перше червня було проголошено Міжнародним днем захисту дітей. Здавалося б, від чого і від кого захищали малюків? Статистика стверджує, що на планеті щоденно діти помирають від голоду в найбідніших країнах, від нестачі ліків й медичної допомоги, а в Україні щорічно збільшується кількість хлопчиків і дівчаток, які народжуються з різними хворобами. На сході України діти потерпають від рук терористів.

В конвенції підкреслюється, що дитина має право на свою думку і на те, щоб при вирішенні будь-яких питань, які стосуються їх, інтереси враховувалися як найкраще. Ніхто не може насильно примусити дитину робити те, що її неприємно чи може завдати шкоди. Але це не звільняє її від навчання у школі чи виконання якоїсь роботи вдома. Батьки та держава несуть відповідальність за те, щоб дитина виросла освіченою, працелюбного та відповідальною людиною – це теж записано в Конвенції про права дитини.

Щоб пригадати,  і запам’ятати  права дитини в Галицькій дитячий районній бібліотеці 21 травня 2015 року з учнями 2-А класу (кл. керівник Калинович Т.В.) був проведений дитячий ранок: «Дитина та її права», на якому працівниками бібліотеки було розказано, які права має кожна дитина. Діти розказували та зачитували вірші, також було проведено казкову вікторину, «Захист прав дитини – це перш за все завдання держави»,  на всі запитання діти з задоволенням відповідали.

Воробчак Г.Є, бібліотекар

Галицької бібліотеки для дітей

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ