Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Читацький діалог «Книга – духовна скарбниця людства»

Людина не уявляє свого життя без книги. Адже книга – це знання, дружня бесіда, відпочинок. Чим дорослішими  ви стаєте, тим ширше і серйозніше коло питань, які у вас виникають. Де знайти відповіді на ці та багато інших запитань? Звичайно, в книгах.

Книга за уроки свого існування відіграла основну роль у розвитку нашої цивілізації. Гігантська, зібрана віками, бібліотека  - надійна пам'ять людства, де закарбувалися його звершення і мрії. Ця бібліотека створювалась на камені та металі, глиняних табличках і дерев’яних  дощечках, сувоях папірусу і пергаментних кодексах, пальмових лисках і бересті, шовкові і папері – мінявся матеріал і спосіб виготовлення книги, але незмінним залишалося її призначення: служити збереженню і передачі знань, досвіду, художніх цінностей. У цьому відношенні історія книги – як   невід’ємна частина історії культури – єдина від унікальних древніх манускриптів до сучасних масових виданню.

Хороші книги не старіють. Їм дана вічна молодість і оновлення в часі, вони – живий організм, повітря, без якого не може жити і розвиватися людина. Книги – це кристалічний, щільно складений у сторінки наш багаторічний досвід, який робить безсмертним рід людський на землі.

Книга, як говорили древні, - ріка мудрості, яка напуває світ. Це – символ Всесвіту, знань. У стародавньому Китаї книга вважалася однією з восьми святих речей, силою, здатною захистити від злих духів. У християнстві книги – це апостоли, які несуть світло знань.

«Велика бо користь від навчання книжного. Книги – мов  ріки, які напоюють собою увесь світ; це джерело мудрості, в книгах -  бездонна глибин

а; ми ними втішаємося в печалі, вони – узда для тіла й душі. І якщо старанно пошукати в книгах мудрості, то знайдеш велику втіху і користь для своєї душі», - написано в літописі «Повість врем’яних літ».

Безцінними є слова Івана Франка:

«Книги – морська глибина:

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить».

 Хай  ваша книжкова полиця прикрашає ваше житло. Закрийте двері кімнати, залиште
зовнішньому світові всі його турботи, відірвіться від тривог у суспільстві, - і ви опинитеся в прекрасній країні, куди не проникає світський неспокій. Тут, чекають вас, стоять рядками ваші друзі. Обведіть їх поглядом і виберіть ту, яка зараз найближче вашій душі. Адже, за палітуркою будь-якої справжньої книги ховається як би  «есенція живої людини». (Конан Дойль).

І пам’ятайте слова безсмертного Кобзаря:

«… Учітесь, читайте,

І чужому научайтесь,

Й свого не цурайтесь…».

27 травня у читальному залі Галицької ЦБ було проведено читацький діалог «Книга – духовна скарбниця людства» для учнів 9 класів ЗОШ, а також каскад інформаційних повідомлень про книгу та найбільші та найкрасивіші бібліотеки світу.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ