Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

День краєзнавства "Роман Мстиславович – правитель мудрий і могутній"

У Галицькій центральній районній бібліотеці 24 жовтня відбувся День краєзнавства на тему: «Роман Мстиславович – правитель мудрий і могутній» (до 820-річчя утворення Галицько-Волинського князівства). Перед дев’ятикласниками Галицького ліцею імені Ярослава Осмомисла виступили співробітники Національного заповідника «Давній Галич» Марія Костик і Любов Бойко.

         Завідувач науково-дослідного відділу заповідника охарактеризувала постать князя-державця Романа Мстиславича, котрий об’єднав Галицьке і Волинське князівства в Галицько-Волинську державу, пропонував обирати володаря на київський стіл для захисту Руси від ворогів, але цю ідею не підтримали руські князі. Утворена ним Галицько-Волинська держава займала провідне місце серед інших князівств. Об’єднані Романом землі відіграли важливу роль у Центральній Європі.

Про розвиток писемності і культури на галицьких землях у період ХІІ-ХІІІ ст. розповіла завідувач інформаційно-видавничого сектору Національного заповідника «Давній Галич» Любов Бойко. Вона, зокрема, зупинилась на унікальних пам'ятках культурної спадщини України, що дійшли до нас з тих часів – церкві Святого Пантелеймона, де збереглося на стінах графіті, та галицькому Євангелії 1144 року, факсимільне видання якого знаходиться в Музеї історії Галича. 

Бібліотекар Галицької ЦБС Богдана Кривоніс ознайомила присутніх із різножанровою літературою до теми, яка є в бібліотеці. Це і художні твори, і краєзнавчі розвідки, і наукові та науково-популярні видання, що вийшли під грифом Національного заповідника «Давній Галич». Богдана Романівна запросила старшокласників частіше відвідувати бібліотеку, читати книжки, адже у них – невичерпні скарби багатовікової народної мудрості.

                                                                         Любов Бойко.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ