Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Засідання літературної вітальні за творчістю М. Ткачівської

25 жовтня в Галицькій центральній районній бібліотеці відбулося засідання літературної вітальні за творчістю Марії Ткачівської, письменниці, нашої землячки, котра живе і працює в Івано-Франківську. Крім бібліотечних працівниць, у ньому взяли участь співробітниці Національного заповідника «Давній Галич» Любов Бойко та Марія Костик, а також активна читачка Марія Сохан.

Насамперед бібліотекарка Марія Венгрин ознайомила учасниць літературної вітальні з біографією М. Ткачівської (нар. 11 серпня 1965 р.). Як каже сама письменниця, все своє свідоме життя мешкає в Івано-Франківську, а до того жила з бабусею в селі Сокіл Галицького району. Щороку приїжджає туди й щоразу стає сумно на душі за минулим, за бабусею…

Навчалася в Івано-Франківській школі №5. Здобувши середню освіту, з відзнакою закінчила факультет іноземних мов Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, згодом навчалася в цьому вузі в аспірантурі. Зараз працює завідувачкою кафедри іноземних мов і перекладу у Прикарпатському університеті ім. В. Стефаника. Є авторкою близько 110 наукових статей, більше десятка навчальних посібників, а також кількох монографій та словників (у співавторстві). В університеті викладає з 1990 року.

–Франківськ страшенно люблю, – зізнається письменниця. – У цьому є певний парадокс – я люблю швидкий крок і рух, притаманний великим містам, і водночас люблю затишок. Хоч і багато подорожую, все ж у мене ніколи не стояло питання тікати з Івано-Франківська, навіть якби була змога. Тут мені завжди добре, у себе вдома на 7-му поверсі, хоч багато хто каже, що йому незатишно у цих багатоповерхівках. Я обожнюю запах розпеченого на сонці асфальту, від якого всі тікають. А ще люблю дощ, ці відчуття, коли рукави мокрі... Дощ заспокоює душу. У Франківську, та й взагалі в житті мене ніщо не дратує. Мене важко роздратувати. З рівноваги мене виводять лише певні моральні речі, або щось погане, що стосується людських почуттів… Чи щаслива я? Так, страшенно щаслива. У своєму житті я досягла десь третину того, що планувала. Певною мірою, щастя — у процесі досягнення чогось, а не стільки в результаті твоїх старань.

Марія Ткачівська – членкиня Національної спілки письменників України з 1997 року, авторка поетичних і прозових творів, лауреатка багатьох всеукраїнських і міжнародних премій.

Учасниці літературної вітальні Марія Венгрин, Галина Петраш, Любов Бойко, Марія Костик, Марія Сохан проаналізували твори  письменниці – її вірші з поетичної збірки «Переповнений експрес», а також оповідки «Подарунок від динозавра», романи «Тримай мене, ковзанко», «Я і мій Дон Жуан», «Голос перепілки» та інші. Як зізнались читачки, вони відкрили для себе неповторну творчість талановитої письменниці Марії Ткачівської.

                                                                       Любов Бойко.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ