Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

«Поезія, народжена в серці» /до 65-річчя від дня народження Богдана Михайловича Томенчука /

У Галицькій центральній районній бібліотеці відбувся поетичний альбом до 65-річчя від дня народження освітянина, поета, громадського діяча Богдана Михайловича Томенчука на тему «Поезія, народжена в серці». В літературному заході взяли участь бібліотечні працівники та активні читачі. Вони, зокрема, пригадали основні події з життя нашого земляка, його здобутки у професійній царині і творчі досягнення. Про це розповідали бібліотечні працівниці Богдана Кривоніс, Галина Петраш, Марія Венгрин, Тетяна Гусак, Оксана Мединська, а також активні читачки, наукові співробітниці Національного заповідника «Давній Галич» Любов Бойко і Марія Костик. Учасниці поетичного альбому проаналізували твори автора, прочитали його вірші зі збірок «На паперті душі», «Німі громи», «Сповідайтесь, мої тривоги».

Як ми дізналися з відкритих джерел інтернету та друкованих видань, Богдан Томенчук народився 16 січня 1955 року в с. Ценява Коломийського району Івано-Франківської області. Навчався в сільській восьмирічці, з золотою медаллю закінчив школу №2 м. Коломиї. Вищу освіту здобув в Івано-Франківському педагогічному інституту, з відзнакою закінчив фізико-математичний факультет. Півтора десятка років працював у сільських школах Гуцульщини і Покуття вчителем математики, заступником директора, директором.

З 1990 року Богдан Томенчук обіймав посади начальника обласного управління освіти Івано-Франківської облдержадміністрації, завідувача відділу освіти Коломийської райдержадміністрації, заступника голови Івано-Франківської ОДА з гуманітарних та політико-правових питань. Член Координаційної ради з питань соціального та правового захисту військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби в запас або відставку, та членів їх сімей. Богдан Михайлович очолював Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості освіти, займає активну позицію в питаннях реформування освіти, сприяє здійсненню заходів із відродження духовності, культури і народних традицій у краї. Богдан Томенчук – лауреат премії ім. В. Чорновола за книжку «Він був пророком у своїй Вітчизні». Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня.

Як бачимо, Богдан Томенчук – непересічна особистість, що прислужилася своєю працею задля розвитку нашої держави. Сподіваємось, що і його поетичний талант розвиватиметься надалі, заясніє новими гранями, й ми ще не раз будемо читати проникливі і зворушливі, а часто гостросоціальні вірші автора.

                                                                 Любов Бойко.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ