Гість [Вхід] [Реєстрація]
  Українська Українська
Головна Галицька ЦБС Послуги Бібліотека Галич Віртуальні виставки Заходи Фотогалерея Клуби
Головна Новини
Новини
Будьмо знайомі
Контакти
Зворотній зв'язок
Ми співпрацюємо
Бібліотечні видання
Конкурси та акції
Проекти
Назад Назад

Історичний екскурс «Соборність України: від ідеї до життя».

101 рік тому Україну і світ сколихнула надзвичайно важлива історична подія. Здійснилася віковічна мрія українців по обидва боки Дніпра. 22 січня 1919р. під урочисті дзвони Святої Софії на вічевому майдані в Києві було підписано Акт злуки УНР та ЗУНР. Злука стала символом єдності української нації. І ні репресії тоталітарних режимів, ні Голодомори та війни ХХ ст. не змогли зруйнувати єдності українців.

Соборність знову була підтверджена мільйонним ланцюгом єдності уже 21 січня 1990р. Натомість 22 січня 2014р. розпочався новітній рахунок героїв, котрі й донині гинуть за свободу Батьківщини, а 22 січня 2015р. закінчилися героїчні бої «кіборгів» за термінали Донецького аеропорту.

  Юридичним підтвердженням соборності стали результати Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991р. (за незалежність проголосували більшість виборців, навіть у Криму суверенітет підтримали 54%).

Російська військова агресія в 2014р. й окупація росіянами Криму та частини Донецької і Луганської областей знову зробили актуальним питання духовної єдності українців. Як 101 рік тому Україну намагалися розшматувати більшовицька Росія, панська Польща, Угорщина, Чехословаччина та Румунія, так і сьогодні в умовах гібридної війни з Росією наші країни-сусіди демонструють імперські претензії на українські землі й намагаються чинити тиск на нашу внутрішню політику.

З нагоди цієї дати в історії 22 січня в Галицькій ЦБ пройшов історичний екскурс під назвою «Соборність України: від ідеї до життя».

На захід було запрошено Марію Костик завідувачку історичного відділу Національного заповідника «Давній Галич», Івана Драбчука провідного редактора інформаційно-видавничого відділу Національного заповідника «Давній Галич», письменника-краєзнавця та голову Галицької районної організації Української Галицької Партії, політолога Павла Лодина. Вони розповіли учням 8-Б класу Галицького ліцею ім. Я. Осмомисла (класний керівник Марія Федоришин) про історичні передумови об'єднання українських земель в єдину Українську державу, про те, яку важливу роль відіграє поняття «соборність» на сучасному етапі розвитку нашого суспільства, а також  яке значення мала об’єднавча акція у формуванні української національної ідеї.

Захід вела бібліотекар читального залу Галина Петраш.

Також присутні мали змогу ознайомитись з  книжково-ілюстративною виставкою «Від Дніпра і за Карпати, по всій Україні – і до Криму, і до Сходу хай злагода лине» присвяченою цій історичній даті.

 
 
Головна | Галицька ЦБС | Послуги | Бібліотека | Галич | Віртуальні виставки | Заходи | Фотогалерея | Клуби
© 2011 Галицька Центральна Районна Бібліотека
Розробка сайту ТРК РАІ